17-ամյա Լոլա Ուզունյանը մահացել է, ծնողները ճանաչել են նրան
Նոյեմբերի 13-ին Փարիզում տեղի ունեցած ահաբեկչություններից հետո կորած համարվող 17-ամյա հայուհի Լոլա Ուզունյանը մահացել է: Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում հայտնեց Ֆրանսիայի հայկական կազմակերպությունների համակարգող խորհրդի (CCAF) նախագահ Մուրադ Փափազյանը: Նրա խոսքով, լուրը ծնողներին հայտնել են իրավապահները, ծնողները ճանաչել են աղջկա դին:
Աղջկա հուղարկավորության օրվա մասին առայժմ ոչինչ հայտնի չէ: Մուրադ Փափազյանի փոխանցմամբ, դեռեւս մի շարք փորձաքննություններ պետք է անցկացվեն:
Հիշեցնենք, որ 17-ամյա հայուհին նոյեմբերի 13-ին հոր հետ ներկա է եղել Bataclan թատրոնում Eagles of Death Metal ամերիկյան ռոք խմբի համերգին: Իրարանցման ժամանակ հայր ու դուստր կորցրել էին միմյանց: Հայրը փրկվել էր, իսկ Լոլան անհետ կորել էր, եւ մի քանի օր որոնում էին նրան:
Նոյեմբերի 13-ի երեկոյան Փարիզում ահաբեկչությունների շարք է տեղի ունեցել: Ահաբեկիչները երեք պայթյուն են իրականացրել «Stade de France» մարզադաշտի մոտ, ինչպես նաեւ կրակոցներ արձակել ռեստորանում եւ պատանդներ վերցրել «Bataclan» համերգասրահում ռոք համերգի ժամանակ:
Ահաբեկչությունների հետեւանքով, պաշտոնական տվյալներով, զոհվել է 129 մարդ: Վերջին տվյալներով, վիրավորների թիվը 352 է, որոնցից 99-ի վիճակը ծայրահեղ ծանր է:

French-Armenian Lola Ouzounian, who was considered missing following the November 13 terrorist attack in Paris, has died. This is what Chairman of the Coordinating Council of Armenian Organizations of France (CCAF) Mourad Papazian told NEWS.am. According to him, law-enforcement officers have informed the girl’s parents, who recognized the girl’s body.
The date of the girl’s burial hasn’t been announced yet. According to Mourad Papazian, several expert examinations need to be conducted.
Let us remind that the 17-year-old Armenian girl was attending the concert of the American rock band Eagles of Death Metal at Bataclan Theater with her father on November 13. During the commotion, the father and the daughter lost each other. The father was saved, but Lola got lost, and the parents had been searching for her for several days.
Terrorist acts began in Paris on the evening of November 13. Terrorists bombed the area near Stade de France Stadium three times, fired shots at the restaurant and took hostages during the rock concert taking place at Bataclan Theater.
As a result, based on official statistics, 129 people were killed. Based on the latest statistics, there are 352 injured persons, of which 99 are in extremely heavy conditions.