ՌԴ-ն առանձնակի տեղ է զբաղեցնում Արցախի արտաքին քաղաքականության օրակարգում. Բակո Սահակյան
Ռուսաստանն առանձնակի տեղ է զբաղեցնում Արցախի արտաքին քաղաքականության օրակարգում: Այս մասին, այսօր՝ նոյեմբերի 12-ին, Մոսկվայում ռուսական լրատվամիջոցների համար տված մամուլի ասուլիսի ժամանակ նշել է ԼՀՂ նախագահ Բակո Սահակյանը:
ԼՂՀ նախագահի մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ Բակո Սահակյանն անդրադարձել է Արցախում պետականաշինության գործընթացին, սոցիալ-տնտեսական զարգացմանը, արտաքին քաղաքականությանն առնչվող թեմաներին, պատասխանել լրագրողների հարցերին:
Իր խոսքում Բակո Սահակյանն ընդգծել է, որ Ռուսաստանի Դաշնությունը առանձնակի տեղ է զբաղեցնում Արցախի արտաքին քաղաքականության օրակարգում, որն իր մեջ ներառում է պատմական, մշակութային, աշխարհաքաղաքական եւ մարդկային հարաբերությունների լայն շրջանակ:
Նախագահ Սահակյանը կարեւորել է նման շփումները՝ դրանք օգտակար համարելով երկկողմ հարաբերությունների զարգացման, Արցախի մասին ճշմարտացի տեղեկություններ ստանալու եւ գործնական կապեր հաստատելու տեսանկյուններից:

Президент НКР: Россия занимает особое место во внешнеполитической повестке НКР
Российская Федерация занимает особое место во внешнеполитической повестке Арцаха. Об этом на пресс-конференции в Москве заявил президент Нагорно-Карабахской Респубкики Бако Саакян.
Как сообщили в пресс-службе президента НКР, Саакян затронул темы, касающиеся процесса государственного строительства, социально-экономического развития, внешней политики Арцаха, ответил на вопросы журналистов.
В своем слове Бако Саакян подчеркнул, что Российская Федерация занимает особое место во внешнеполитической повестке Арцаха, которая включает в себя широкий спектр исторических, культурных, геополитических и человеческих отношений.
Президент Саакян отметил важность подобных связей, назвав их полезными для развития двусторонних отношений, получения объективной информации об Арцахе и налаживания практических контактов.