ՀՀ սփյուռքի նախարարը շնորհավորել է Ուեսթբրուքի քաղաքային խորհրդի անդամ Աննա Աստվածատուրյան-Տուրկոտին
Հարգելի տիկին Աստվածատուրյան-Տուրկոտ,
Շնորհավորում եմ Ձեզ Ուեսթբրուքի քաղաքային խորհրդի անդամի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ: Հպարտ ենք, որ Բաքվի ջարդերի պատճառով ԱՄՆ գաղթած մեր հայրենակցուհին մարդկային և օրինապաշտ քաղաքացու իր որակներով, իր պետական և քաղաքական գործունեությամբ գնահատվել է ըստ արժանվույն և օտար հողում հասել նման հաջողության` նվաճելով ոչ միայն հայերի, այլև ամերիկացիների վստահությունը:
Հիրավի, բարձր գնահատանքի է արժանի այն նվիրումը, որով առաջնորդվում եք Ձեր աշխատանքային գործունեության յուրաքանչյուր ոլորտում՝ թե որպես մարդու իրավունքների պաշտպան, թե որպես գրող, վստահ ենք, որ նույն կերպ եք դրսևորելու Ձեզ նաև որպես քաղաքային խորհրդի անդամ:
Գնահատանքի է արժանի նաև Հայրենիք-Սփյուռք կապերի ամրապնդմանն ու հայապահպանությանն ուղղված Ձեր գործունեությունը: Այս նվիրումը բարձր է գնահատվել հայրենի իշխանությունների կողմից՝ Ձեզ շնորհելով պետական բարձրագույն պարգևներից մեկը՝ «Մովսես Խորենացու» մեդալը:
Ընդունեք մեր սրտագին շնորհավորանքները: Լիահույս ենք, որ պաշտոնում ընտրվելը սկիզբն է Ձեր քաղաքական գործունեության և այն դառնալու է նոր ձեռքբերումների և նվաճումների գրավական:
Մաղթում ենք Ձեզ անսպառ եռանդ ու երկարամյա բեղուն գործունեություն՝ ի շահ հայ ժողովրդի և ԱՄՆ հայ համայնքի:

RA Minister of Diaspora congratulates member of Westbrook City Council Anna Astvatsaturian-Turcotte
I congratulate you on being elected a member of Westbrook City Council. We take pride in the fact that our compatriot, who moved to the USA due the massacres in Baku, has been properly appreciated for her human traits and the qualities of a law-abiding citizen and for her activities in politics and government and has achieved such success abroad, gaining the trust of not only Armenians, but also Americans.
The dedication that you show in all sectors of your activities as a human rights activist and a writer truly deserves high appreciation, and we are certain that you will continue to show that same dedication as a member of the city council.
Your efforts for the strengthening of Armenia-Diaspora relations and the preservation of the Armenian identity also deserve appraisal. The Armenian government has praised your dedicated efforts by granting you the Movses Khorenatsi Medal, which is one of the highest state awards of the Republic of Armenia.
Accept our heartfelt congratulatory remarks. We fully hope your election is the start of your political career and becomes the guarantee for more successes and achievements.
We wish you endless vigor and longstanding activities for the benefit of the Armenian people and the Armenian community of America.