Ավստրալիայում կտեղադրվի Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված խաչքար
Նոյեմբերի 8-ին Ավստրալիայի Ուիլոուբի քաղաքում, Ավստրալիայի և Նոր Զելանդիայի Հայոց թեմի առաջնորդ գերաշնորհ Տեր Հայկազուն եպիսկոպոս Նաջարյանի բարձր հովանու ներքո տեղի կունենա Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված Հիշատակի խաչքարի բացման և օրհնության արարողություն:
Այս մասին «Հայերն այսօրը» տեղեկանում է Սիդնեյի Սուրբ Հարություն եկեղեցու ֆեյսբուքյան էջից:
Ձեռնարկն իրականացվելու է Սիդնեյի Սուրբ Հարություն եկեղեցու կազմակերպությամբ և Ուիլոուբիի քաղաքային խորհրդի համագործակցությամբ:
Հավելենք, որ 2015 թվականի մայիսին Ավստրալիայի Ուիլոուբի քաղաքի քաղաքային խորհուրդը Հայոց ցեղասպանությունը ճանաչող բանաձև էր ընդունել:

Cross-stone dedicated to Armenian Genocide Centennial to be placed in Australia
A Cross-Stone of Remembrance dedicated to the Centennial of the Armenian Genocide will be unveiled and consecrated during a ceremony to be held under the high patronage of Primate of the Armenian Diocese of Australia and New Zealand, His Grace, Bishop Haigazoun Najarian in Willoughby, Australia on November 8, according to Hayern Aysor, as posted on the Facebook page of Holy Resurrection Church of Sydney.
The event will be held by the Holy Resurrection Church of Sydney, in association with Willoughby City Council.
Let us add that Willoughby City Council passed a resolution recognizing the Armenian Genocide in May 2015.