Հալեպում հայ է վիրավորվել
Հալեպում հրթիռակոծության հետեւանքով տարեց հայ է վիրավորվել: Ինչպես հաղորդում է Սիրիայում լույս տեսնող հայկական «Գանձասար» թերթը, հրթիռակոծության թիրախում է հայտնվել ավտոմեքենան, որում եղել է Կարապետ Հաբեշյանը: Նա տեղափոխվել է հիվանդանոց: Բժիշկները Հաբեշյանի վիճակը նորմալ են գնահատում:
Հիշեցնենք, որ օրեր առաջ Սիրիայի Դամասկոսի նահանգի Զաբադանի քաղաքում ռազմական գործողությունների հետեւանքով զոհվել էր հայ զինծառայող 22-ամյա Հաբեթ Մանուկ Աբրիկյանը: Նա Սիրիայի բանակի զինծառայող էր:
Նշենք, որ Սիրիայում արյունալի իրադարձություններից առաջ այդ երկրում մոտ 60-70 հազար հայ էր բնակվում: Նրանց կեսից ավելին ապրում էր Հալեպում, իսկ մյուս կեսը՝ Լաթաքիա, Հոմս, Քամիշլի, Հասակե, Յակուբիե, Ռաքքա, Քեսաբ քաղաքներում եւ իհարկե մայրաքաղաք Դամասկոսում:

Armenian wounded in Syria
The rocket attack had targeted a car, with Garabed Hapeshian inside, reported the Kantsasar Armenian newspaper of Syria.
The Armenian man was transferred to a hospital, where the physicians assessed his condition as average.
To note, Armenian military serviceman Hapet Manoug Aprigian, 22, was killed during the recent military operations in Al-Zabadani, Syria. Aprigian was a soldier in the Syrian army.
Around 60 to 70 thousand Armenians lived in Syria before the start of the civil war in the country, and more than half of them resided in Aleppo.