«Նիդերլանդական օրագրի» հարցազրույցը Սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանի հետ. տեսանյութ
Օրերս «Նիդերլանդական օրագրի» թղթակիցները հյուրընկալվել էին ՀՀ սփյուռքի նախարարությունում և հանդիպում ունեցան նախարար տիկին Հրանուշ Հակոբյանի հետ: Քննարկվեցին նիդերլանդահայությանը առնչվող և ընդհանրապես սփյուռքին հուզող հարցեր:
«Նիդերլանդական օրագիրը», որը համացանցային լրատվամիջոց է, փորձում է լուսաբանել նիդերլանդական հայ համայնքների աշխատանքը, հանդես է գալիս այն կանոնակարգողի և տարածողի դերում, զորակցում է Հայաստան-սփյուռք օրեցօր ամրապնդվող կապերին:
«Սփյուռքի նախարարությանը հաջողվել է իր ստեղծման անցած վեց տարիներին վերամիավորել համասփյուռ հայության ջանքերը, իրականացնել հայանպաստ բազմաթիվ նախագծեր: Նախարարության «Հայերն այսօր» լրատվամիջոցը, ում հետ սերտորեն համագործակցում է մեր օրագիրը, լուսաբանում է աշխարհում ապրող հայության հետաքրքիր նախաձեռնություններն ու ծրագրերը»,-գրում է «Նիդերլանդական օրագիրը» հարցազրույցի իր նախաբանում:
«Նիդերլանդական օրագրի» թղթակից Էլեն Հարությունյանի հարցազրույցի տեսագրությունը ներկայացնում ենք ստորև:

The Diary of the Netherlands interviews RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan (video)
Correspondents of The Diary of the Netherlands newspaper recently visited the RA Ministry of Diaspora and had a meeting with RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan during which they discussed the issues concerning the Armenians of the Netherlands and the Armenian Diaspora in general.
The Diary of the Netherlands, which is an online media outlet, tries to shed light on the efforts of Armenian communities in the Netherlands, acts as a regulator and disseminator and supports the relations that are growing between Armenia and the Diaspora on a daily basis.
“The Ministry of Diaspora has managed to recombine the efforts of all Armenians and carry out several pro-national projects throughout the past six years following its establishment. The ministry’s “Hayern Aysor” (Armenians Today) electronic newspaper, with which the Diary of the Netherlands closely collaborates, sheds light on the interesting programs and events organized by Armenians around the world,” as stated in the introduction to the interview of The Diary of the Netherlands.