Հեղեղ Թբիլիսիում. Վրաստանում այսօր Սգո օր է
Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին հունիսի 15-ը Սգո օր հայտարարել է՝ ի հիշատակ Թբիլիսիում հեղեղումների հետևանքով զոհվածների։
�?нтерфакс-ի փոխանցմամբ՝ Ղարիբաշվիլին  ասել է,- «Ցավոք, կան զոհեր։ Դա մեծ ողբերգություն է։ Ցանկանում եմ իմ ցավակցությունը հայտնել զոհվածների ընտանիքներին և մտերիմներին։ Արդեն կա Վրաստանի կառավարության հրամանը՝ հունիսի 15-ը Սգո օր հայտարարելու կապակցությամբ»։
«Գրուզիա Online»-ի փոխանցմամբ, ջրհեղեղը Թբիլիսիում տեղի է ունեցել շաբաթ լույս կիրակի գիշերը, աննախադեպ հորդառատ անձրեւների արդյունքում: Վերջին տվյալներով, 12 մարդ է զոհվել (11-ի անձը հաստատվել է): Ընդհանուր առմամբ 266 մարդ է տուժել, որոնցից 37-ը հիվանդանոցներում են, 3-ը ծայրահեղ ծանր վիճակում են: Հեղեղը վնասել է մայրաքաղաքի ճանապարհներն ու ենթակառուցվածքները: Ջրի տակ է անցել նաեւ քաղաքի կենդանաբանական այգին, ինչի հետեւանքով կենդանիների մեծ մասն ազատության մեջ է հայտնվել:

Наводнение в Тбилиси: в Грузии сегодня день траура
Премьер-министр Грузии �?раклии Гарибашвили объявил 15 июня Днем траура в память о погибших в следствие наводнения в Тбилиси.
Как передает �?нтерфакс, Гарибашвили сказал: «К сожалению, есть жертвы. Это большая трагедия. Хочу выразить соболезнования семьям и близким погибших. Уже принято постановление правительства Грузии объявить 15 июня Днем траура».
Как передает «Грузия Online», наводнение в Тбилиси произошло в ночь с субботы на воскресенье, вследствие бесерецеденнтно обильных долждей. По последним данным, погибли 12 человек (личности 11 установлены). В общей сложности 266 человек пострадали, 37 из них  находятся в больницах, 3 – в крайне тяжелом состоянии. Наводнение повредило дороги и инфраструктуры столицы. Под водой оказался также городской зоологический парк, вследствие чего большая часть животных оказалась на свободе.