Մոսկվայում Հայոց ցեղասպանության 100-ամյակին նվիրված դասական երաժշտության համերգ տեղի կունենա
Մոսկվայի կոնսերվատորիայի Մեծ դահլիճում հունիսի 2-ին կկայանա «Հայաստանի գաղտնիքները» խորագրով հայկական դասական երաժշտության երեկո՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 100-ամյա տարելիցին:
Ռուսաստանի հայերի «Երկրամաս» թերթի փոխանցմամբ՝ դասական երաժշտության սիրահարներին կներկայացվի բացառիկ ծրագիր՝ բաղկացած Կոմիտասի, Տիգրանյանի, Խաչատուրյանի, Ստեփանյանի, Բաբաջանյանի, Հարությունյանի, Աբրահամյանի, Միրզոյանի, Ամիրխանյանի ստեղծագործություններից։
Համերգն անցկացվում է Ռուսաստանի մշակույթի նախարարության և Մոսկվայի մշակույթի վարչության աջակցությամբ։ Միջոցառման կազմակերպիչներն են Ռուսաստանի հայ երիտասարդության կոնգրեսը, Միքայել Հայրապետյանի «Հայաստանի գաղտնիքները» նախագիծը։

Classical music concert dedicated to the Armenian Genocide Centennial to be held in Moscow
On June 2, on the occasion of the Centennial of the Armenian Genocide, an Armenian classical music concert will be held with the title “Secrets of Armenia” at the Large Hall of Moscow State Conservatory.
According to Yerkramas newspaper of the Armenians of Russia, classical music lovers will hear performances of the songs of Komitas, Tigranyan, Khachaturian, Stepanyan, Babajanyan, Harutyunyan, Abrahamyan, Mirzoyan and Amirkhanyan.
The concert is organized by the Armenian Youth Congress of Russia and Mikayel Hayrapetyan’s “Secrets of Armenia” Project and will be held with the support of the Russian Ministry of Culture and the culture department of Moscow.