Սիսի կաթողիկոսարանն այսօր. բացառիկ կադրեր` վերևից (տեսանյութ)
Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոսությունը տարածել է տեսանյութ, որը ներկայացնում է Կաթողիկոսության Սիսի կաթողիկոսարանը՝ վերևից:
Հիշեցնենք, որ Կիլիկիո կաթողիկոսության պաշտոնական կայքը տեղեկացրել էր, որ Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոսությունն ապրիլի 28-­ին դատական հայց է ներկայացրել Թուրքիայի Սահմանադրական դատարան՝ պահանջելով Սիսն իր պատմական կաթողիկոսարանին վերադարձնել:
Հավելենք, որ Սիսի հայոց կաթողիկոսարանի վերադարձը պահանջելու և Թուրքիայի ՍԴ դիմելու մտադրության մասին Մեծի Տանն Կիլիկիո Արամ Ա կաթողիկոսն առաջին անգամ հայտարարել է «Հայաստան-­Սփյուռք» համահայկական 5-­րդ համաժողովի բացմանը:

Католикосат Сиса сегодня: эксклюзивные кадры (видеоматериал)
Католикосат Великого Дома Киликийского распространил видеоматериал, представляющий вид сверху на резиденцию Католикосата в Сисе.
Напомним, официальный сайт Киликийского Католикосата информировал, что Католикосат Великого Дома Киоликийского 28 апреля представил иск в Конституционный суд Турции с требованием о возвращении Сиса его историческому Католикосату.
Добавим, что о требовании возвратить армянский Католикосат Сиса и намерении обратиться в КС Турции Католикос Великого Дома Киликийского Арам I впервые заявил на открытии 5 Общеармянского форума «Армения-Диаспора».