Ցեղասպանությունը ճանաչելու հանձնագիր՝ ուղղված Նոր Զելանդիայի կառավարությանը
Change.org կայքում հանձնագիր է հրապարակվել, որով Նոր Զելանդիայի կառավարությանը կոչ է արվում ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը, տեղեկացնում է Արցախպրեսը։
Նվազեցնելով, անտեսելով եւ անգամ մոռանալով այն փաստը, որ տեղի է ունեցել Հայոց ցեղասպանություն հանցագործությունը, մենք ապագա հիտլերներին եւ թալեաթներին քաջալերում ենք կատարել նոր  հանցագործություններ եւ վստահ լինել, որ նրանք նույնպես անպատիժ կմնան»,- ասված է հանձնագրում։
Նշենք, որ հանձնագիրը ստորագրողներից մեկն է եղել Սերժ Թանկյանը։ Երաժիշտը նույնպես բոլորին կոչ է արել հետեւել իր օրինակին եւ իր միկրոբլոգում հրապարակել է հանձնագիրը։

Petition for New Zealand government to recognize the Armenian Genocide
A petition urging the government of New Zealand to recognize the Armenian Genocide has been posted on Change.org, Artsakhpress reports.
“By minimizing, ignoring and even forgetting the fact that the crime of the Armenian Genocide took place, we encourage the future Hitlers and Talaats to commit new crimes and to be rest assured that they will also remain unpunished,” as stated in the petition.
Let us mention that Serj Tankian was one of the signatories and has urged everyone to follow his example and post the petition on his or her microblog.