Ցեղասպանությունը ճանաչելու հանձնագիր՝ ուղղված Նոր Զելանդիայի կառավարությանը
Change.org կայքում հանձնագիր է հրապարակվել, որով Նոր Զելանդիայի կառավարությանը կոչ է արվում ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը, տեղեկացնում է Արցախպրեսը։
Նվազեցնելով, անտեսելով եւ անգամ մոռանալով այն փաստը, որ տեղի է ունեցել Հայոց ցեղասպանություն հանցագործությունը, մենք ապագա հիտլերներին եւ թալեաթներին քաջալերում ենք կատարել նոր  հանցագործություններ եւ վստահ լինել, որ նրանք նույնպես անպատիժ կմնան»,- ասված է հանձնագրում։
Նշենք, որ հանձնագիրը ստորագրողներից մեկն է եղել Սերժ Թանկյանը։ Երաժիշտը նույնպես բոլորին կոչ է արել հետեւել իր օրինակին եւ իր միկրոբլոգում հրապարակել է հանձնագիրը։

Призыв к правительству Новой Зеландии признать Геноцид армян
На сайте Change.org размещен призыв к правительству Новой Зеландии признать Геноцид армян, сообщает «Арцахпресс».
Минимизируя, игнорируя и даже предавая забвению тот факт, что имело место преступление Геноцид армян, мы вдохновляем будущих гитлеров и талаатов совершать новые преступления и быть уверенными, что они также останутся безнаказанными», – говорится в призыве.
Отметим, что одним из подписавшихся под призывом был Серж Танкян. Музыкант также призвал всех последовать его примеру, разместив призыв на своем микроблоге.