«Սիրիահայ մշակույթի շունչը Հայաստանում» խորագրով ցուցահանդես-տոնավաճառ Սարդարապատում
Մայիսի 28-ին Անկախության տոնի առթիիվ ՀՀ սփյուռքի նախարարության և «Սիրիահայերի հիմնախնդիրները համակարգող կենտրոն» հասարակական կազմակերպության նախաձեռնությամբ Սարդարապատի հուշահամալիրում բացվեց «Սիրիահայ մշակույթի շունչը Հայաստանում» ցուցահանդես-տոնավաճառ:
Ցուցահանդես-տոնավաճառին ներկայացված են շուրջ 60 սիրիահայերի ձեռագործ աշխատանքներ, ոսկերչական իրեր, քաղցրավենիք և այլ ուտեստներ:
Այցելուները մեծ հետաքրքրությամբ դիտեցին այդ աշխատանքները, ճաշակեցին սիրիահայ վարպետների ձեռքով պատրաստված քաղցրավենիքներն ու ուտեստները:

Выставка-ярмарка в Сардарапате под девизом «Духание армянской культуры Сирии в Армении»
По инициативе Министерства Диаспоры РА и общественной организации «Центр координации проблем сирийских армян» 28 мая по случаю праздника Независимости в Сардарапатском мемориальном комплексе открылась выставка-ярмарка под девизом «Духание армянской культуры Сирии в Армении»
На выставке-ярмарке представлены рукодельные работы, ювелирные изделия, сладости и другие блюда около 60 сирийских армян.
Посетители с большим интересом осматривали эти работы, попробовали блюда, изготовленные мастерами из числа сирийских армян.