«Արի տուն» ծրագրով այս անգամ Հայրենիք է եկել 132 երիտասարդ
Օգոստոսի 1-ին տեղի ունեցավ «Արի տուն» ծրագրի վեցերորդ փուլի բացման հանդիսավոր արարողությունը, որին մասնակցեցին ՀՀ սփյուռքի նախարաի տեղակալ Սերժ Սրապիոնյանը, նախարարության աշխատակազմի ղեկավար Ֆիրդուս Զաքարյանը, աշխատակիցներ, հյուրեր:
Ողջունելով արիտունցիներին` ՀՀ սփյուռքի նախարարի տեղակալ Սերժ Սրապիոնյանը նշեց. «Սիրելի´արիտունցիներ, սիրով փոխանցում եմ Սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանի ջերմ ողջույնները և ասում՝ բարով եք եկել Մայր Հայրենիք: Սա ձեր տունն է: Նախարարության դռները միշտ բաց են ձեր առջև: Համոզված եմ, որ այս 14 օրերի ընթացքում դուք լավ կճանաչեք Հայաստանը, կծանոթանաք Հայրենիքի տեսարժան վայրերին, պատմամշակութային հուշարձաններին, նաև 4 անմոռանալի և հագեցած օրեր կանցկացնեք Ծաղկաձորի «Արի տուն» ճամբարում: Դուք հիանալի հնարավորություն կունենաք բարելավելու ձեր մայրենին, ավելի կմտերմանաք միմյանց հետ: Բարո´վ եք եկել Հայրենիք»:
«Արի տուն» ծրագրի մասնակիցներին ողջունեց և բարի երթ մաղթեց նաև Սփյուռքի նախարարության աշխատակազմի ղեկավար Ֆիրդուս Զաքարյանը:
Գեղեցիկ կատարումներով հանդես եկան արիտունցիները և հյուրերը:
Նշենք, որ ծրագրի վեցերորդ փուլին մասցնակցում են 132 պատանիներ ու աղջիկներ աշխարհի 18 երկրից՝ Ռուսաստանի Դաշնություն, Ուկրաինա, Էստոնիա, Լիտվա, Վրաստան, Աբխազիա, Կանադա, Ֆրանսիա, Իռլանդիա, Իսպանիա, Անգլիա, Գերմանիա, Հունաստան, Բելգիա, Իրաք, Քուվեյթ, Իրան, Սիրիա:

132 young Diaspora Armenians participating in the 6th stage of “Ari Tun” Program
On August 1, the grand opening ceremony of the sixth stage of the “Ari Tun” Program was held with the participation of RA Deputy Minister of Diaspora Serzh Srapionyan, Chief of Staff of the RA Ministry of Diaspora Firdus Zakaryan, as well as staff members and guests.
Greeting the participants of the “Ari Tun” Program, RA Deputy Minister of Diaspora Serzh Srapionyan stated the following: “Dear participants of the “Ari Tun” Program, I cordially convey the warm greetings of Minister of Diaspora Hranush Hakobyan and welcome you to the Mother Homeland. This is your home. The doors of the Ministry of Diaspora are always open for you. I am certain that you will get to know Armenia better, visit the sites worth seeing in the Homeland and historical and cultural monuments and spend four full and unforgettable days at the “Ari Tun” Camp in Tsaghkadzor during your 14-day stay. You will have a wonderful opportunity to improve your knowledge of Armenian and establish closer ties with each other. Welcome to the Homeland!”
Chief of Staff of the Ministry of Diaspora Firdus Zakaryan also welcomed the participants of the sixth stage and wished them good luck.
The participants and the guests gave beautiful performances.
The sixth stage of the “Ari Tun” Program is being held with the participation of 132 young Armenians from 18 countries, including the Russian Federation, Ukraine, Estonia, Lithuania, Georgia, Abkhazia, Canada, France, Ireland, Spain, England, Germany, Greece, Belgium, Iraq, Kuwait, Iran and Syria.