Ամերիկահայերը պատրաստվում են Հայոց ցեղասպանության 101-րդ տարելիցի ոգեկոչման միջոցառումներին
Ներկայացնելով ԱՄՆ Լոս Անջելես քաղաքում հայ համայնքի կողմից կազմակերպվող Հայոց ցեղասպանության հիշատակի միջոցառումները՝ ԱՄՆ Թահանգա քաղաքի հոգևոր հովիվ Տեր Ավետիս քահանա Աբովյանը «Հայերն այսօրի» թղթակցին տեղեկացրեց, որ ամեն տարի ապրիլի 24-ին ամերիկաբնակ հայ երիտասարդները Լոս Անջելեսում մեծ քայլարշավ են կազմակերպում: 2001 թվականից իրականացվող այս նախաձեռնությունը ամենազանգվածային միջոցառումներից մեկն է:
Ոգեկոչման ձեռնարկների շրջանակում տեղի են ունենում նաև քաղաքական ուղղվածության միջոցառումներ, որոնց մասնակցելու են հրավիրում քաղաքային մակարդակով պետական պաշտոնյանների, ներկայացուցիչների ԱՄՆ Կոնգրեսից, Սենատից և այլ բարձրաստիճան պաշտոնյաների, որոնք բանախոսությամբ են հանդես գալիս:

Армяне Америки готовятся к мероприятиям поминовения, посвященным 101-й годовщине Геноцида армян
Представляя мероприятия поминовения Геноцида армян, которые пройдут по инициативе армянской общины города Лос Анджелес США, духовный пастырь города Таханга США иерей Аветис Абовян  сообщил корреспонденту «Армяне сегодня», что ежегодно 24 апреля армянская молодежь Лос Анджелеса организует крупное шествие. Реализуемая с 2001 года инициатива эта – одно из самых массовых мероприятий.
В рамках мероприятий поминовения состоятся также политические мероприятия, к участию в которых приглашены государственные чиновники на уровне города, представители из Конгресса и Сената США, другие высокопоставленные чиновники, которые выступят с речами.