ԱՄՆ Արևմտյան թեմում տեղի ունեցավ հայ նահատակների հիշատակին նվիրված հոգեհանգիստ
Թեմակալ առաջնորդ Գերշ. Տ. Հոﬖան Արքեպիսկոպոս Տերտերյանի հրավերով ապրիլի 5-ին առաջնորդանիստ Սբ Ղևոնդյանց Մայր Տաճարում Լոս Անջելեսի հոգևորականների և երգչախմբի մասնակցությամբ տեղի ունեցավ Արցախի սահմանաﬔրձ գյուղերում նահատակ զինվորներին և քաղաքացիայան անձանց նվիրված հոգեհանգիստ: Այդ մասին հայտնել են Հայ եկեղեցու Արևմտյան թեﬕ մամուլի դիվանից:
Մասնակիցները նաև աղոթեցին վիրավորների շուտափույթ ապաքինման համար: Արարողությունն անցկացրեց առաջնորդ սրբազան Հայրը, ով ողջունեց Լոս Անջելեսում պաշտոնավարող ՀՀ գլխավոր հյուպատոսի տեղակալ Վալերի Մկրտումյանին, խորհրդական Ռազﬕկ Ստեփանյանին, Ռուսաստանի հայերի ﬕության նախագահ Արա Աբրահամյանին և թեմական խորհրդի ատենապետ իրավաբան Հովսեփ Կանիմյանին:
Արարողությանը մասնակցեց նաև Հայաստանից ժամանած «Արﬔն Տիգրանյան մանկական երգչախումբը»: Հայրենիքի պաշտպանությանը աջակից լինելու համար Առաջնորդարանի հովանավորության ներքո հիﬓվել է ՙ«Հայրենեաց Պաշտպանութեան Ֆոնտը»:
Առաջնորդարանը բոլորին կոչ է անում ուժեղ ու ﬕասնական ﬓալ հոգով և զորակցություն ցույց տալ հայ նահատակ զինվորների ընտանիքներին և վիրավոր քաղաքացիական անձանց:

US Western Diocese holds Requiem Service in memory of Armenian martyrs
At the invitation of Primate of the US Western Diocese, His Eminence, Father Archbishop Hovnan Derderian, on 5 April, at the Saint Ghevondyants Mother Cathedral, clergymen and the choir of Los Angeles held a Requiem Service in memory of the soldiers and civilians who died in the bordering villages of Artsakh, reports the press divan of the US Western Diocese of the Armenian Apostolic Church.
The participants of the event also prayed for the speedy recovery of the wounded. The ceremony was held by His Holiness, who expressed his greetings to acting Consul General of the Republic of Armenia in Los Angeles Valery Mkrtumyan, Advisor Razmik Stepanyan, President of the Union of Armenians of Russia Ara Abrahamyan and chairman of the diocesan council and lawyer Hovsep Kanimyan.
The Armen Tigranyan Children’s Choir of Armenia also participated in the ceremony. The Homeland Defense Fund was established under the patronage of the Armenian Prelacy in order to help defend the homeland.
The Prelacy calls on everyone to be strong and spiritually united and provide assistance to the families of the deceased Armenian soldiers and wounded civilians.