Կանադահայ Կարո Տոնոյանը հետևել է Սփյուռքի նախարարի կոչին
Կանադահայ Կարո Տոնոյանը Սփյուռքի նախարարի կոչով պատրաստվում է իր երեք աղջիկների անունով 9000 դոլար ավանդ դնել հայկական բանկում:
Հայազգի Կարո Տոնոյանն ապրում է Կանադայում: Հայաստանում վերջին անգամ եղել է 20 տարի առաջ: Այս տարի ամռանը նա իր կնոջ ու երեք դուստրերի հետ պատրաստվում է ամառային արձակուրդներն անցկացնել Հայաստանում: Ի դեպ, նրա դուստրերն առաջին անգամ են լինելու Հայրենիքում և ըստ Կարո Տոնոյանի՝ մեծ ոգևորությամբ են սպասում Հայաստան ուղևորությանը: Երեքն էլ Կանադայում հաճախում են Սբ. Հակոբ հայկական դպրոց:
Հետևելով Սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանի կոչին, որը հնչել էր Կանադայում Ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումների ընթացքում՝ ներդրում կատարել հայկական բանկերում, պատրաստվում է 3000-ական դոլար ներդրում կատարել յուրաքանչյուր աղջկա անունով՝ ընդհանուր առմամբ 9000 դոլար:
«Գիտեմ, որ ինչ-որ չափով կաջակցեմ Հայաստանի տնտեսության զարգացմանը: Հիմնական նպատակս է երեխաներիս անունով ավանդ ներդնել, ինչը նաև խորհրդանշական կերպով կմիացնի նրանց Հայրենիքի հետ»,-գրում է նա Սփյուռքի նախարարությանն ուղղված իր նամակում:

Canadian-Armenian Garo Donoian paid heed to the call of the RA Minister of Diaspora and is preparing to donate $9,000 dollars in an Armenian bank in the name of his three daughters.
Garo Donoian lives in Canada and last visited Armenia 20 years ago. This year, he, his wife and their three daughters are planning to spend their summer vacation in Armenia. Their daughters will be visiting Armenia for the first time and, as Garo Donoian says, they’re very excited about the trip to Armenia. The three girls attend the St. Hakob Armenian School in Canada.
Paying heed to the call that Minister of Diaspora Hranush Hakobyan made during the events dedicated to the Centennial of the Armenian Genocide in Canada, calling on Diaspora Armenians to invest in Armenian banks, the Canadian-Armenian is preparing to invest $9,000 dollars in Armenian banks in the name of each of his daughters.
“I know I’ll be making some kind of a contribution to Armenia’s economic development. My main purpose is to make an investment in the name of my children, which will also symbolically link us to the Homeland,” Donoian writes in his letter addressed to the Ministry of Diaspora.