Դեսպան Քոչարեանի Հանդիպումը Լիբանանի Նախագահին Հետ
Լիբանանի մօտ ՀՀ դեսպան Աշոտ Քոչարեան ապրիլ 15-ին հանդիպում ունեցած է   Լիբանանի նախագահ Միշէլ Սլէյմանի հետ: Այս մասին «Հայերն այսօր»-ին կը յայտնեն ՀՀ ԱԳՆ մամլոյ գրասենեակէն:
Բարձր գնահատելով երկու բարեկամ երկիրներու երկկողմ յարաբերութիւններու մակարդակը` կողմերը քննարկած են ատոնց խորացման հնարաւորութիւնները եւ ընդգծած միջազգային կազմակերպութիւններու ծիրէն ներս սերտ փոխգործակցութեան կարեւորութիւնը:
Հանդիպման ընթացքին դեսպան Քոչարեան նախագահ Սլէյմանին  փոխանցած է Հայաստանի խոր մտահոգութիւնը Քեսապի իրադարձութիւններու վերաբերեալ: Անդրադարձ եղած է նաեւ Լիբանանի ներքաղաքական խնդիրներուն, ինչպէս նաեւ տարածաշրջանային հարցերուն:
Զրոյցի աւարտին Լիբանանի նախագահը դեսպան Քոչարեանին խնդրած է իր ջերմ ողջոյնները փոխանցել ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսեանին:

Ambassador Kocharyan’s meeting with the President of Lebanon
On Apr. 15, RA Ambassador to Lebanon Ashot Kocharyan met with President of Lebanon, General Mishel Suleyman, reports the RA MFA press office to “Hayern Aysor”.
Praising the level of bilateral relations between the two friendly countries, the sides discussed the opportunities for the deepening of those relations and underlined the importance of close collaboration within international organizations.
During the meeting, Ambassador Kocharyan expressed Armenia’s deep concern about the events taking place in Kessab. The sides also touched upon Lebanon’s domestic issues and regional affairs.
In the end, the President of Lebanon asked Ambassador Kocharyan to transmit his warm greetings to RA President Serzh Sargsyan.