Սփիւռքի Նախարար Հրանոյշ Յակոբեան Ընդունեց «Չոպանեան» Հիմնարկի Նախագահ Վարուժան Սիրապեանը
Հոկտեմբեր 31-ին ՀՀ սփիւռքի նախարար Հրանոյշ Յակոբեան ընդունեց Փարիզի «Չոպանեան» հիմնարկի հիմնադիր նախագահ, «Եւրոպան եւ Արեւելքը» հանդէսի գործադիր տնօրէն Վարուժան Սիրապեանը:
Նախարարը կարեւոր համարելով հիմնարկի գործունէութիւնը` հաստատութեան տնօրէնին հետ քննարկեց անցնող տարիներու ընթացքին կատարուած աշխատանքները:
Հանդիպման ընթացքին Հրանոյշ Յակոբեանն անդրադարձաւ նաեւ սեպտեմբեր 18-20-ը Երեւանի մէջ կազմակերպուած «Փոխադարձ վստահութիւն, միասնականութիւն եւ պատասխանատուութիւն» խորագիրով Հայաստան-Սփիւռք վեցերորդ համահայկական համաժողովի աշխատանքներուն:
Շնորհակալութիւն յայտնելով ընդունելութեան համար` Վարուժան Սիրապեան խօսեցաւ «Չոպանեան» հիմնարկի յառաջիկայ ծրագիրներուն մասին, նախարարին ներկայացուց Հայաստանի եւ Արցախի մէջ հիմնարկի  ծաւալած գործունէութիւնը:

On October 31, RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan received founding President of Tchobanian Institute of Paris and Executive Director of the Europe and East Journal Varoujan Sirapian.
The Minister attached importance to the activities of the Institute and discussed the activities that the Institute has carried out over the past years.
During the meeting, Hranush Hakobyan also touched upon the 6th Armenia-Diaspora Pan-Armenian Forum held under the title “Mutual Trust, Unity and Responsibility” in Yerevan on 18-20 September.
Expressing gratitude for the reception, Varoujan Sirapian talked about Tchobanian Institute’s upcoming programs and presented the Institute’s activities carried out in Armenia and Artsakh.