Մենք Այլեւս Պատմութեան Քննութիւնը Բռնած Պետութիւն Ենք. ՀՀ Վարչապետ
ՀՀ վարչապետ Կարէն Կարապետեան շնորհաւորական խօսք յղած է Հայաստանի Հանրապետութեան անկախութեան 25-րդ տարեդարձին առթիւ: ՀՀ կառավարութեան հասարակայնութեան հետ կապերու վարչութեան փոխանցմամբ, վարչապետին խօսքին մէջ ըսուած է.
Այսօր նշում ենք մեր հայրենիքի կարեւորագոյն պետական տօնը: Տօն, որը խորհրդանշում է ազատ ու անկախ ապրելու մեր դարաւոր կամքն ու նպատակը:
Անկախ պետականութեան քսանհինգ ամեակին նախորդող ամիսներին մեր երկրին բաժին ընկան լրջագոյն մարտահրաւէրներ, որոնք մեր ժողովուրդը յաղթահարեց իրեն բնորոշ արժանապատուութեամբ:
Այսօր, շնորհաւորելով բոլորիս, որպէս անկախ Հայաստանի կառավարութեան ղեկավար` առաջին հերթին գլուխ եմ խոնարհում անկախութեան համար մարտնչած եւ անկախութեան քսանհինգ ամեայ պատմութիւնը կերտած հերոսների առջեւ: Մենք այլեւս պատմութեան քննութիւնը բռնած պետութիւն ենք եւ ունենք բաւարար կամք ու ներուժ` միասնաբար դիմագրաւելու բոլոր փորձութիւնները, ունենք յանձնառութիւն` ստեղծարար աշխատանքով ամրապնդելու անկախ պետականութեան ձեռք բերած արժէքները:
Կրկին շնորհաւորելով Հայաստանի Հանրապետութեան անկախութեան 25-րդ տարեդարձի առթիւ` մաղթում եմ բոլորիս խաղաղութիւն, առաջընթաց եւ նորանոր յաջողութիւններ»:

Отныне мы государство, выдержавшее экзамен истории: премьер-министр РА
Премьер-министр РА Карен Карапетян обратился с поздравительным посланием по случаю 25-й годовщины независимости Республики Армения. Как сообщили в Управлении по связям с общественностью правительства РА, в послании премьер-министра говорится:
«Дорогие соотечественники,
Сегодня отмечается важнейший государственный праздник нашей Родины. Праздник, символизирующий нашу многовековую волю и цель жить свободно и независимо.
В месяцы, предшествующие двадцатипятилетию независимой государственности на долю нашей станы выпали серьезнейшие вызовы, которые наш народ преодолел с присущим ему достоинством.
Сегодня, поздравляя всех нас, как глава правительства независимой Армении, в первую очередь склоняю голову перед героями, сражавшимися за независимость и созидавшими 25-летнюю историю независимости. Отныне мы государство, выдержавшее экзамен истории, и обладаем достаточными волей и потенциалом, чтобы совместно преодолеть любые испытания, имеем обязанность созидательным трудом укреплять ценности, достигнутые независимой государственностью.
Еще раз поздравляя по случаю 25-летия независимости Республики Армения, желаю всем нам мира, прогресса и новых успехов».