Տուպլինի Մէջ Տեղի Ունեցաւ Տիգրան Համասեանի` Հայոց Ցեղասպանութեան 100-րդ Տարելիցին Նուիրուած Համերգը
Հայոց Ցեղասպանութեան 100-րդ տարելիցին նուիրուած ձեռնարկներու ծիրէն ներս Տուպլինի մէջ ՀՀ պատուոյ հիւպատոս Օհան Երկայնհարսեանի հովանաւորութեամբ՝ Հոկտեմբեր 17-ին Տուպլինի Քրիստոսի տաճարին մէջ տեղի ունեցաւ Տիգրան Համասեանի եւ Երեւանի պետական կամերային երգչախումբի «Լոյս ի լոյսոյ» համերգը: Այս մասին կը յայտնեն ՀՀ արտաքին գործոց նախարարութեան մամուլի ծառայութենէն:
Համերգին ներկայ էին Հայ Առաքելական եկեղեցւոյ Միացեալ Թագաւորութեան եւ Իռլանտայի թեմի առաջնորդ Յովակիմ եպիսկոպոս Մանուկեանը, Տուպլինի արքեպիսկոպոս Միքայէլ Ճաքսընը, իռլանտական խորհրդարանի անդամներ եւ այլ պաշտօնատար անձինք:
Ներկաներուն ուղղուած ողջոյնի խօսքով հանդէս եկաւ Տուպլինի մէջ ՀՀ պատուոյ հիւպատոս Օհան Երկայնհարսեան:

Tigran Hamasyan gives concert dedicated to the Armenian Genocide Centennial in Dublin
On October 17, Tigran Hamasyan and Yerevan State Chamber Choir gave a concert entitled “Luys I Luyso” (Light of Lights) at the Cathedral of Christ in Dublin. The concert was part of the events dedicated to the 100th anniversary of the Armenian Genocide and was held under the patronage of Honorary Consul of the Republic of Armenia in Dublin Ohan Yergaynharsyan, reports the RA MFA press service.
Among those attending the concert were Primate of the Diocese of the United Kingdom and Ireland of the Armenian Apostolic Church, Bishop Hovakim Manukyan, Archbishop Michael Johnson of Dublin, as well as Members of the Parliament of Ireland and other officials.