ՀՀ Սփիւռքի Նախարար Հրանոյշ Յակոբեան Ընդունեց Հայաստանի Մէջ Ռուսաստանի Արտակարգ Եւ Լիազօր Դեսպան Ււան Վոլինկինը
Յուլիս 11-ին ՀՀ սփիւռքի նախարար Հրանոյշ Յակոբեան ընդունեց Հայաստանի մէջ Ռուսաստանի արտակարգ եւ լիազօր դեսպան Իւան Վոլինկինը:
Հրանոյշ Յակոբեան դեսպանին ներկայացուց Սփիւռքի նախարարութեան կողմէ իրականացուող աշխատանքներն ու ձեռնարկները, մէջը ըլլալով` նախարարութեան կողմէ սուրիահայերուն ցուցաբերուող աջակցութեան ծրագիրները:
Իւան Վոլինկինը պատրաստակամութիւն յայտնեց աջակցելու Ռուսաստանի Դաշնութեան տարածքին մէջ Սփիւռքի նախարարութեան կազմակերպած բոլոր ծրագիրներուն:

Министр Диаспоры РА Грануш Акопян приняла Чрезвычайного и Полномочного посла России в Армении �?вана Волынкина
11 июля министр Диаспоры РА Грануш Акопян приняла Чрезвычайного и Полномочного посла России в Армении �?вана Волынкина.
Грануш Акопян представила послу работы и программы, осуществляемые Министерством Диаспоры, в том числе – программы оказания содействия сирийским армянам, осуществляемые Министерством.
�?ван Волынкин выразил готовность оказывать содействие всем программам Министерства Диаспоры, осуществляемым на территории Российской Федерации.