ՀՀ Սփիւռքի Նախարար Հրանոյշ Յակոբեան Ընդունեց Հայաստանի Մէջ Ռուսաստանի Արտակարգ Եւ Լիազօր Դեսպան Ււան Վոլինկինը
Յուլիս 11-ին ՀՀ սփիւռքի նախարար Հրանոյշ Յակոբեան ընդունեց Հայաստանի մէջ Ռուսաստանի արտակարգ եւ լիազօր դեսպան Իւան Վոլինկինը:
Հրանոյշ Յակոբեան դեսպանին ներկայացուց Սփիւռքի նախարարութեան կողմէ իրականացուող աշխատանքներն ու ձեռնարկները, մէջը ըլլալով` նախարարութեան կողմէ սուրիահայերուն ցուցաբերուող աջակցութեան ծրագիրները:
Իւան Վոլինկինը պատրաստակամութիւն յայտնեց աջակցելու Ռուսաստանի Դաշնութեան տարածքին մէջ Սփիւռքի նախարարութեան կազմակերպած բոլոր ծրագիրներուն:

RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan receives Russian Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to Armenia Ivan Volinkin
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2013/07/writersbg11.jpg)
RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan on 11 June received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Russia to Armenia Ivan Volinkin.
Hranush Hakobyan introduced the Ambassador to the programs and activities carried out by the Ministry of Diaspora, including the support programs for Syrian-Armenians.
Ivan Volinkin expressed willingness to support all the programs of the Ministry of Diaspora carried out in the territory of the Russian Federation.