Ստեփանակերտի մէջ բացուած է Ցեղասպանութեան 100-րդ տարելիցին նուիրուած խաչ- յուշարձան
Նախագահ Բակօ Սահակեան Մայիս 6-ին Ստեփանակերտ քաղաքի Կրկժան թաղամասին մէջ մասնակցած է Հայոց ցեղասպանութեան 100-րդ տարելիցին նուիրուած խաչ-յուշարձանի բացման եւ օծման հանդիսաւոր արարողութեան:
ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատուութեան գլխաւոր վարչութեան փոխանցմամբ` նախագահը երախտագիտութիւն յայտնած է «Առաջ, Արցախ» հասարակական կազմակերպութեան եւ նախաձեռնութեան իրականացման միւս մասնակիցներուն` հայրենանուէր այս ծրագիրը կեանքի կոչելու համար:
Ձեռնարկին մասնակցած են Հայ առաքելական եկեղեցւոյ Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսեան, պաշտօնատար այլ անձիք:

Cross-stone dedicated to the Armenian Genocide Centennial unveiled in Stepanakert
A cross-stone dedicated to the Centennial of the Armenian Genocide was unveiled and consecrated in the Krkzhan District of Stepanakert with the participation of President of the Nagorno-Karabakh Republic Bako Sahakyan on May 6.
According to the Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President, the President expressed gratitude to the Forward, Artsakh NGO and the other participants of the initiative for implementing this pro-national program.
Among those participating in the solemn ceremony were leader of the Artsakh Diocese of the ArmenianApostolicChurch, Archbishop Pargev Martirosyan and state officials.