WBA-ի Վարկածով Աշխարհի Ախոյեան Սիւզի Կենտիկեան Իր Յաղթանակը Նուիրեց Հայոց Ցեղասպանութեան 100-րդ Տարելիցին
WBA-ի վարկածով թեթեւ քաշային անուանակարգի մէջ աշխարհի ախոյեան Սիւզի Կենտիկեան ճափոնի Նաոքօ Ֆուձիոկին դէմ մենամարտին պաշտպանած է իր տիտղոսը: Այս մասին կը տեղեկացնէ tert.am-ը:
Բոլոր շրջաններու աւարտէն ետք մրցավարները յաղթանակը միաձայն տուած են «Մարդասպան թագուհիին»  (97:93, 97:94, 96:94): Գերմանիոյ դրօշի ներքոյ հանդէս եկող մեր հայրենակցուհին ունեցաւ իր 34-րդ յաղթանակը:
39-ամեայ Ֆուձիոկին անցեալին չէր պարտուած եւ WBA-ի վարկածով գերթեթեւ քաշային կարգի մէջ աշխարհի ախոյեան էր: Կենտիկեանի հետ մրցելու համար ան աւելի ծանր քաշային կարգ տեղափոխուած էր, ուստի իր ախոյեանական տիտղոսը ճափոնուհին չկորսնցուց:

Чемпионка мира WBA Сюзи Кентикян посвятила свою победу 100-летию Геноцида армян
Чемпионка мира WBA в легком весе Сюзи Кентикян защитила свой титул в бою против японки Наоко Фудзиоки.
После окончания всех раундов судьи единогласно отдали победу «Королеве убийце» (97:93, 97:94, 96:94). Наша соотечественница, которая выступает под немецким флагом, одержала свою 34-ю победу в профессиональной карьере. Об этом сообщает tert.am.
39-летняя Фудзиока ранее не имела поражений и является чемпионкой мира WBA в суперлегком весе. Для боя с Кентикян она перешла на более тяжелый вес, поэтому свой чемпионский пояс она не потеряла.