Նորաբաց բազմաֆունկցիոնալ մարզահրապարակում անցկացվել է առաջին միջոցառումը
Եվրոպական CIUDAD/GOSPEL ծրագրով կառուցված բազմաֆունկցիոնալ մարզահրապարակի երեք մարզադաշտերում անցկացվել է առաջին մարզական միջոցառումը։
Մարզական խաղերին մասնակցել են «Փյունիկ» հաշմանդամների միության բասկետբոլիստները, իսկ ֆուտբոլի և վոլեյբոլի դաշտերում մրցել են Երևանի համար 52 հիմնական դպրոցի աշակերտները։
Երևանի քաղաքապետարանի սպորտի և երիտասարդության հարցերի բաժնի պետ Յուրա Մամիկոնյանը նշել է, որ մարզադաշտն ակտիվորեն ներառված է լինելու քաղաքապետարանի մարզական տարբեր միջոցառումների անցկացման հասցեների ցանկում։

The first sporting event was held at three fields of the multifunctional sports square built as part of the European CIUDAD/GOSPEL Program.
The basketball players of “Pyunik” Union for the Disabled participated in the games, while students of primary school N 52 of Yerevan competed in the soccer and volleyball tournaments.
Head of the Division for Sport and Youth Affairs at Yerevan Municipality Yura Mamikonyan mentioned that the sports square will be included in the municipality’s list of venues for holding different sporting events.