Նորաբաց բազմաֆունկցիոնալ մարզահրապարակում անցկացվել է առաջին միջոցառումը
Եվրոպական CIUDAD/GOSPEL ծրագրով կառուցված բազմաֆունկցիոնալ մարզահրապարակի երեք մարզադաշտերում անցկացվել է առաջին մարզական միջոցառումը։
Մարզական խաղերին մասնակցել են «Փյունիկ» հաշմանդամների միության բասկետբոլիստները, իսկ ֆուտբոլի և վոլեյբոլի դաշտերում մրցել են Երևանի համար 52 հիմնական դպրոցի աշակերտները։
Երևանի քաղաքապետարանի սպորտի և երիտասարդության հարցերի բաժնի պետ Յուրա Մամիկոնյանը նշել է, որ մարզադաշտն ակտիվորեն ներառված է լինելու քաղաքապետարանի մարզական տարբեր միջոցառումների անցկացման հասցեների ցանկում։

В новопостроенном многофункциональном спорткомплексе состоялось первое мероприятие
В многофункциональном, оснащенном тремя стадионами спорткомплексе, построенном по европейской программе CIUDAD/GOSPEL, состоялось первое спортивное мероприятие.
В спортивных играх участвовали баскетболисты союза инвалидов «Пюник», а на футбольном поле и волейбольной площадке состязались учащиеся Ереванской основной школы №52.
Начальник отдела спорта и по вопросам молодежи Ереванской мэрии Юра Мамиконян отметил, что спорткомплекс будет активно вовлечен в перечне объектов, где городской администрацией проводятся различные спортивные мероприятия.