Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Հայաստանի «Մուսա լեռ» հայրենակցական միության վարչության անդամներին
Ապրիլի 10-ին նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Հայաստանի «Մուսա լեռ» հայրենակցական միության վարչության անդամներին՝ վարչության ատենապետ Պերճ Ղարիբյանի գլխավորությամբ:
Պերճ Ղարիբյանը նախարարին ներկայացրեց Մուսա լեռան հերոսամարտի 100-ամյակի տոնախմբության միջոցառումների ծրագիրը:
Ավանդաբար Հայաստանում սեպտեմբեր ամսին նշվող Մուսա լեռան հերոսամարտի տոնախմբությունն այս տարի կնշվի հատուկ շուքով և բազմաբնույթ միջոցառումներով: Հայաստան կժամանեն աշխարհի տարբեր երկրներում ապրող ավելի քան 300 մուսալեռցիներ և հյուրեր: Սպասվում է մեծ պատվիրակություն Լիբանանի Այնճար գյուղաքաղաքից, որի բնակչության հիմնական մասը մուսալեռցիներ են:
Գնահատելով Մուսա լեռան հերոսամարտը՝ որպես հայ ժողովրդի քաջության, միասնականության, անկոտրում կամքի ու հերոսական ոգու դրսևորում,  նախարարը պատրաստակամություն հատնեց կազմակերպչական լայն աջակցություն ցուցաբերել տոնախմբության պատշաճ իրականացմանը:

On April 10, RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan received board members of the Musaler Compatriotic Union under the leadership of board chairman Pertch Gharibyan.
Gharibyan introduced the minister to the program of events dedicated to the 100th anniversary of the Battle of Musa Dagh.
Armenia traditionally celebrates the anniversary of the Battle of Musa Dagh in September. However, this year the anniversary will be celebrated with splendor and with several kinds of events that will be held with the participation of more than 300 Armenians of Musa Dagh and guests from different countries around the world. There will also be a large delegation from the Lebanese town of Anjar, which is mainly populated by the Armenians of Musa Dagh.
Viewing the Battle of Musa Dagh as the manifestation of the courage, unity, inviolable will and heroic spirit of the Armenian nation, the minister expressed willingness to provide wide support to organize and properly hold the event dedicated to the anniversary of the Battle of Musa Dagh.