Վարչապետն ընդունել է Կանադայի հայազգի դատավորին
ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Կանադայի քաղաքացիության և ներգաղթի հայազգի դատավոր Արիս Պապիկյանին: Այս մասին հայտնում են Կառավարության մամուլի ծառայությունից:
Զրուցակիցները կարևորել են Հայաստան-Սփյուռք կապերի ամրապնդումն ու խորացումը և այդ համատեքստում՝ համատեղ տարբեր ծրագրերի իրականացումը: Անդրադարձ է եղել նաև կանադահայ գաղութի գործունեությանը, որն ակտիվ դերակատարություն և մեծ ներգրավվածություն ունի երկրի հասարակական-քաղաքական կյանքի տարբեր ոլորտներում:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները կարևորել են նաև հայապահպանության հարցը, անդրադարձել Հայոց ցեղասպանության 100-ամյա տարելիցի առիթով անցկացվող միջոցառումներին:

Премьер-министр принял канадского судью армянской национальности
Премьер-министр РА Овик Абрамян принял судью Канады по вопросам гражданства и иммиграции, армянина по национальности Ариса Папикяна. Об этом сообщает пресс-служба правительства
Собеседники отметили важность укрепления и углубления связей Армения-Диаспора, и в этом контексте – осуществления совместных программ. Была затронута и деятельность армянской колонии Канады, активно вовлеченной и играющей важную роль в различных сферах общественно-политической жизни страны.
В ходе встречи собеседники отметили также важность вопроса сохранения армянства, коснулись мероприятий, проводимых в связи со 100-летием Геноцида армян.