Լիբանանահայ պատգամավորները հանդիպել են վարչապետ Թամամ Սալմանին
Լիբանանի սոցիալ-դեմոկրատական հնչակյան կուսակցության կենտրոնական կոմիտեի փոխնախագահ, Լիբանանի խորհրդարանի պատգամավոր Սեպուհ Կալպակյանը մեկ այլ պատգամավոր Ժան Օգասապյանի հետ միասին փետրվարի 28-ին հանդիպում են ունեցել Լիբանանի վարչապետ Թամամ Սալմանի հետ, որի ժամանակ քննարկել են երկրի ընդհանուր զարգացման, քաղաքական և անվտանգության վերաբերյալ հարցեր, որոնք նաև վերաբերում են հայերին: Այս մասին գրում է Artsakhpress-ը:
Massis post- ի փոխանցմամբ՝ հայ պատգամավորները ընդգծել են կառավարության նիստերի շարունակական գումարման անհրաժեշտությունը, որտեղ քննարկվում են օրակարգային ու քաղաքացիների մտահոգություններին լուծումներ գտնելու հարցերը։ Կալպակյանը և Օգասապյանը վարչապետին ներկայացրել են նաև Հայոց ցեղասպանության 100-ամյակի կապակցությամբ Լիբանանում կայանալիք հիշատակի արարողությունների ծրագիրը

Ливанские армяне депутаты встретились с премьер-министром Тамамом Салманом
Заместитель председателя Центрального комитета Социал-демократической партии Гнчакян Ливана, депутат парламента Ливана Сепух Калпакян и другой депутат Жан Огасапян 28  февраля встретились с премьер-министром Ливана Тамамом Салманом, в ходе беседы были обсуждены вопросы, касающиеся общего развития страны, политики и безопасности, относящиеся также к армянам. Об этом сообщает Artsakhpress.
Как передает Massis post, армянские депутаты подчеркнули необходимость периодического созыва заседаний правительства, на которых обсуждаются вопросы повестки, а также поиска решений вопросов, волнующих граждан. Калпакян и Огасапян представили также премьер-министру программу мероприятий поминовения, предстоящих в Ливане в связи со 100-летием Геноцида армян.