Ամստերդամում թուրք հետազոտող Ուգուր Ումիթ Ունգորը դասախոսություն կկարդա Հայոց ցեղասպանության թեմայով
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2015/01/0133.jpg)
Ամստերդամում Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառում կկազմակերպվի հունվարի 30-ին:
Նախատեսվում է, որ դասախոսություն կկարդա Ուտրեխտի համալսարանի պատմության դասախոս և Պատերազմի, Հոլոքոստի և ցեղասպանության հետազոտությունների ինստիտուտի (NIOD) գիտաշխատող դոկտոր Ուգուր Ումիթ Ունգորը`
«Ցեղասպանության պատճառների և ընթացքի» մասին:
Այդ օրը կազդարարվեն Նիդերլանդներում և այլ վայրերում Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումների ծրագրերը: Այս մասին «Արմենպրես»ին տեղեկացրին Նիդերլանդների «Աբովյան» մշակութային միությունից:
Միջոցառումը կազմակերպվել է Հոլանդահայ կազմակերպությունների ֆեդերացիայի (FAON) «Ապրիլ 24 կոմիտեի» և Հայ ուսանողական «Գլաձոր» միության (ASV Gladzor) համագործակցությամբ:

Turkish researcher Uğur Ümit Üngör to give lecture devoted to Armenian Genocide in Amsterdam
Amsterdam will host an event dedicated to the 100th anniversary of the Armenian Genocide on January 30.
During the event, history professor at the University of Utrecht, scientific worker of the NIOD Institute for War, Holocaust and Genocide Studies, Dr. Uğur Ümit Üngör will give a lecture on “Reasons and Process of Genocide”.
Events dedicated to the 100th anniversary of the Armenian Genocide will be held in the Netherlands and other places, as the Abovyan Cultural Union of the Netherlands reports to “Armenpress”.
The event is organized by the Federation of Armenian Organizations of the Netherlands (FAON), in association with the “April 24 Committee” and the “Gladzor” Armenian Student Association (ASV Gladzor).