ՀՀ սփյուռքի նախարարը Դիվանագիտական դպրոցում հանդես եկավ դասախոսութամբ
Դեկտեմբերի 8-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն այցելեց Դիվանագիտական դպրոց, որտեղ հանդես եկավ դասախոսությամբ:
Հրանուշ Հակոբյանը ներկայացրեց Սփյուռքի նախարարության 6 տարիների իրականացրած աշխատանքները և ծրագրերը:
Նախարարը անդրադարձավ ոլորտին առնչվող խնդիրենրին, դրանց լուծման հնարավոր հեռանկարներին, ինչպես նաև Հայկական սփյուռքին առնչվող բազում հարցերին:
Դասախոսության ավարտից հետո տեղի ունեցավ հարց ու պատասխան՝ ուղղված Հայրենիք-Սփյուռք գործակցությանը, ինչպես նաև Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին ընդառաջ իրականացվող ծրագրերին:

RA Minister of Diaspora delivered lecture at Diplomatic School
On December 8, RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan paid a visit to the Diplomatic School and delivered a lecture.
In her lecture, Hranush Hakobyan talked about the programs and activities that the Ministry of Diaspora has carried out over the past six years and touched upon issues on diplomacy, the perspectives for solving those issues and several issues concerning Armenians abroad.
After the lecture, the minister answered questions about the Armenia-Diaspora partnership, as well as the programs devoted to the 100th anniversary of the Armenian Genocide.