Հայաստանի արտգործնախարարը հանդիպեց Եգիպտոսի վարչապետին
Դակարում Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության գագաթաժողովի աշխատանքներին մասնակցող արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպեց Եգիպտոսի վարչապետ Իբրահիմ Մահլաբի հետ։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից:
Հանդիպմանը քննարկվեցին հայ-եգիպտական բարեկամական հարաբերությունների առավել ակտիվացման, բարձրաստիճան փոխայցերի կազմակերպման, գիտակրթական և մշակութային շփումների խրախուսման նպատակով ձեռնարկվելիք քայլերը։
Եգիպտոսի վարչապետը տեղեկացրեց Հայաստանի արտգործնախարարին՝ Կահիրեի համալսարանում հայագիտության ամբիոնի վերաբացման վերաբերյալ։

Министр иностранных дел Армении встретился с премьер-министром Египта
Принимающий участие в работах саммита Международной организации франкофонии в Дакаре министр иностранных дел Эдвард Налбандян встретился с премьер-министром Египта �?брагимом Махлабом.
В ходе встречи были обсуждены дальнейшие шаги по активизации армяно-египетских дружественных отношений, организации взаимных визитов на высоком уровне, поощрения научно-образовательных и культурных контактов.
Премьер-министр Египта проинформировал министра иностранных дел Армении о возобновлении деятельности кафедры арменоведения в Каирском университете.