Հայաստանի արտգործնախարարը հանդիպեց Եգիպտոսի վարչապետին
Դակարում Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության գագաթաժողովի աշխատանքներին մասնակցող արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպեց Եգիպտոսի վարչապետ Իբրահիմ Մահլաբի հետ։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից:
Հանդիպմանը քննարկվեցին հայ-եգիպտական բարեկամական հարաբերությունների առավել ակտիվացման, բարձրաստիճան փոխայցերի կազմակերպման, գիտակրթական և մշակութային շփումների խրախուսման նպատակով ձեռնարկվելիք քայլերը։
Եգիպտոսի վարչապետը տեղեկացրեց Հայաստանի արտգործնախարարին՝ Կահիրեի համալսարանում հայագիտության ամբիոնի վերաբացման վերաբերյալ։

Foreign Minister of Armenia Met with the Prime Minister of Egypt
Foreign Minister Edward Nalbandian met with the Prime Minister of Egypt Ibrahim Mahlab on the sidelines of the summit of the International Organisation of Francophonie in Dakar.
The steps towards further activisation of the relations between Armenia and Egypt, organisation of high level visits, encouragement in interactions in the fields of education and science were discussed during the meeting.
The Prime Minister of Egypt informed Foreign Minister of Armenia about the reopening of the Department of Armenian Studies at Cairo University.