Հայաստան կայցելի Մեծ Բրիտանիայի Եվրոպայի հարցերով պետական նախարար Դեյվիդ Լիդինգթոնը
Նոյեմբերի 3-ին  պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության Եվրոպայի հարցերով պետական նախարար Դեյվիդ Լիդինգթոնը:  Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից:
ՄԹ Եվրոպայի հարցերով նախարարին  կընդունի Հանրապետությաննախագահ Սերժ Սարգսյանը։
Նույն օրը տեղի կունենան Էդվարդ Նալբանդյանի և ԴեյվիԴ Լիդինգտոնի բանակցությունները, որոնց կհետևի համատեղ մամլո ասուլիսը։
Ժամը՝ 9.30 Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իրլանդիայի Միացյալ Թագավորության Եվրոպայի հարցերով արտգործնախարարը կայցելիԾիծեռնակաբերդ, որտեղ հարգանքի տուրք կմատուցի Հայոցցեղասպանության զոհերի հիշատակին:

Армению посетит государственный министр Великобритании по вопросам Европы Дейвид Лидингтон
С официальным визитом 3 ноября в Армению прибудет государственный министр Соединенного Королевства Великобритании и Северной �?рландии по вопросам Европы Дейвид Лидингтон. Об этом сообщает пресс-служба М�?Д РА.
Министра СК по вопросам Европы примет Президент Республики Серж Саргсян.
В тот же день состоятся переговоры Эдварда Налбапндяна и Дейвида Лидингтона, за которыми последует совместная пресс-концеренция.
Государственный министр Соединенного Королевства Великобритании и Северной �?рландиипо вопросам Европы  посетит Цицернакаберд, где отдаст дань уважения памяти жертв Геноцида армян.