Սուրեն Կերսելյանը Աբխազիայի փոխվարչապետ է նշանակվել
Աբխազիայում հաստատվել է կառավարության նոր կառուցվածքը։ Համապատասխան ցուցում է ստորագրել նախագահ Ռաուլ Հաջիմբան։ Հանրապետության ղեկավարի մամուլի ծառայության փոխանցմամբ՝կառավարությունում այժմ կլինի երեք փոխվարչապետ։ Այս մասին տեղեկացնում է «ՏԱՍՍ» գործակալությունը։
Առաջին փոխվարչապետ է նշանակվել Շամիլ Աձինբան։ Նա 2011 թվականին առաջադրվել է փոխնախագահի պաշտոնում։ Սուխումի հայկական համայնքի ղեկավար Սուրեն Կերսելյանը դարձել է երկրորդ փոխվարչապետ։ Նա կղեկավարի նաև Աշխատանքի և սոցիալական ապահովության նախարարությունը։
Երրորդ փոխվարչապետ է նշանակվել Վիկտոր Խիլչևսկին, որը միաժամանակ կղեկավարի Էներգետիկայի, տրանսպորտի և կապի նախարարությունը։ Ավելի վաղ կառավարության կազմում նման նախարարություն չկար։

Сурен Керселян стал вторым вице-премьером Абхазии
В Абхазии утверждена новая структура правительства. Соответствующие указы подписал президент Рауль Хаджимба. Об этом сообщает ТАСС со ссылкой на пресс-службу главы республики.
Первым вице-премьером назначен Шамиль Адзинба – бывший замглавы Госкомспорта. Он баллотировался в 2011 году на пост вице-президента. Руководитель армянской общины Сухума Сурен Керселян стал вторым вице-премьером. Он же возглавит министерство труда и социальной защиты.
Третий вице-премьер – Виктор Хильчевский – будет одновременно министром энергетики, транспорта и связи. Ранее в структуре кабмина такого министерства не было.