100 տուն անապահով ընտանիքներին՝ Ցեղասպանության 100-ամյակին ընդառաջ
Հայոց Մեծ եղեռնի 100-ամյա տարելիցը ոգեկոչելու նպատակով շուրջ մեկ տարի առաջ Հայաստանի «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնը» մեկնարկեց նոր ծրագիր, որի նպատակն է մինչ 2015թ.-ի դեկտեմբեր ամիս կառուցել և վերանորոգել 100 տուն 100 կարիքավոր ընտանիքի համար: Ծրագրի մեկնարկից առ այսօր աջակցություն է ցույց տրվել արդեն  68 ընտանիքների: Ծրագրի նպատակակետին հասնելու համար մնացել է աջակցել ևս 32 ընտանիքների:
«Մենք մեր երախտագիտությունն ենք հայտնում մեր բոլոր աջակիցներին, ովքեր միացել են մեզ՝ հարգանքի տուրք մատուցելու Հայոց ցեղասպանության նահատակներին` կառուցելով տներ այնպիսի ընտանիքների համար, որոնք չունեն մշտական բնակության վայր կամ ապրում են անմխիթար պայմաններում: Հույս ունենք, որ մինչև 2015թ.-ի դեկտեմբեր ամիսը մենք կհասնենք ծրագրի նպատակակետին՝ աջակցելով 100 ընտանիքի»,-ասել է Հայաստանի «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» նախագահ Աշոտ Եղիազարյանը:
Մենք կոչ ենք անում աշխարհասփյուռ հայությանը միանալ մեզ և հարգանքի տուրք մատուցել Հայոց ցեղասպանության նահատակներ կամ վերապրածներ դարձած իրենց նախնիներին և հարազատներին՝նրանց հիշատակին կառուցելով տներ անմխիթար պայմաններում ապրող հայ ընտանիքների համար, ասված է  «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» տարածած հաղորդագրության մեջ:
Մեկ տուն ֆինանսավորելու համար անհրաժեշտ գումարը կազմում է 10500 ԱՄՆ դոլար:
Տան շինարարությունն ավարտվելուն պես տուն ֆինանսավորած բոլոր նվիրատուները «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» կողմից կստանան հավաստագիր և ավարտուն տան նկարները:  Ծրագիրն արդեն ունի տուն հովանավորած առատաձեռն նվիրատուներ, ինչպիսիք են  տկն. Արլեն Հաջինլյանը ՆյուՅորքից, տկն.Սանդրա Շահինյան Լեյթները Նյու Ջերսիից, Քենդըն և Մինաքյան ընտանիքները Նյու Յորքից,Ռեյսինի (Վիսկոնսին) հայկական համայնքը և այլ նվիրատուներ:
Եղեռնի 100-ամյա տարելիցի ոգեկոչման այս շարժմանը միանալու համար կարելի է ուղարկել նվիրատվությունը՝«Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոն» ԲՀԿ, Ամերիաբանկ Հ/Հ 15700 05330400100-ին: Առցանց նվիրատվությունների համար (հատկապեսԱՄՆիցhttp://weblink.donorperfect.com/FCH_Armenia100:

100 домов для необеспеченных семей к 100-летию Геноцида армян
С целью поминовения 100-летия Геноцида армян около года назад в «Домостроительном центре Фулер» Армении стартовала программа, цель которой – к декабрю 2015 года построить и отремонтировать 100 домов для 100 нуждающихся семей. С момента старта программы по сегодняшний день уже оказано содействие 68 семьям. Для завершения программы остается посодействовать еще 32 семьям.
«Мы выражаем признательность всем, кто нас поддержал, кто присоединился к нам, воздавая дань уважения памяти жертв Геноцида, строил дома для  семей, не имеющих постоянного места жительства или живущих в тяжелых условиях. Надеемся, что до декабря 2015 года мы достигнем цели программы, оказав содействие 100 семьям», – сказал президент «Домостроительного центра Фулер» Ашот Егиазарян.
Мы призываем армянство мира присоединиться к нам и воздать дань уважения нашим предкам и родным, ставшим жертвами или пережившим Геноцид армян, возведя в их память дома для армянских семей, живущих в тяжелых условиях, говорится в сообщении, распространенном «Домостроительным центром Фулер».
Сумма, необходимая для финансирования одного дома, составляет 10500 долларов США.
Сразу по завершении строительства дома все пожертвователи, финансировавшие его, получат от «Домостроительного центра Фулер» сертификат и фотографии готового дома. У программы уже есть щедрые пожертвователи – такие, как госпожа Арлен Гаджинлян из Нью-Йорка, госпожа Сандра Шагинян Лейтнер из Нью-Джерси, семьи Кендин и Минакян из Нью-Йорка, армянская община Рейсина (штат Висконсин) и другие пожертвователи.
Для присоединения к этому движению поминовения 100-летия Геноцида армян пожертвования можно присылать БОО «Домостроительный центр Фулер», Америабанк, р/с 15700 05330400100. Для онлайн-пожертвований (особенно из США) http://weblink.donorperfect.com/FCH_Armenia100: