Դեսպան Գասպարյանն արժանացավ Բուխարեստ քաղաքի պատվոգրի
Սեպտեմբերի 18-ին Բուխարեստի գլխավոր քաղաքապետ Սորին Միրչա Օպրեսկուն, քաղաքի հիմնադրման 555-ամյակի առիթով կազմակերպված միջոցառման շրջանակներում, պատվոգիր հանձնեց Ռումինիայում ՀՀ դեսպան Համլետ Գասպարյանին` Բուխարեստի համայնքային կյանքի և միջազգային կապերի զարգացմանը նպաստելու համար: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից:
Պատվոգրի հանձնման հանդիսավոր արարողությանը ներկա էին Ռումինիայի վարչապետ Վիկտոր Պոնտան, կառավարության անդամներ, արտասահմանյան պատվիրակություններ, մտավորականության և հանրային ոլորտի ներկայացուցիչներ:
Բուխարեստի հիմնադրման 555-ամյակի տոնակատարություններին արտասահմանյան ութ այլ պատվիրակությունների շարքում մասնակցում էր նաև Երևան քաղաքի պատվիրակությունը` քաղաքապետի տեղակալ Դավիթ Օհանյանի գլխավորությամբ:

Посол Гаспарян удостоился Почетной грамоты города Бухарест
Главный мэр города Бухарест Сорин Мирча Опреску 18 сентября, в рамках мероприятия, организованного по случаю 555-летия основания города, вручил Почетную грамоту послу РА в Румынии Гамлету Гаспаряну за содействие общинной жизни Бухареста и развитие международных связей. Об этом сообщает пресс-служба М�?Д РА.
На торжественной церемонии вручения Почетной грамоты присутствовали премьер-министр Виктор Понта, члены правительства, иностранные делегации, представители интеллигенции и общественной сферы.
В числе восьми других зарубежных делегаций в праздновании 555-летия Бухареста участвовала также делегация города Ереван во главе с вице-мэром Давидом Оганяном.