Հայ դատի ԱՄՆ հանձնախումբը սոցցանցերում սկսել է #STOPALIYEV արշավը
Հայաստանի և Լեռնային Ղարաբաղի դեմ ադրբեջանական ագրեսիան կանգնեցնելու նպատակով Հայ դատի ԱՄՆ հանձնախումբն առաջատար սոցիալական ցանցերում նախաձեռնել է #STOPALIYEV արշավը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` Հայ դատի հանձնախումբը կոչով դիմել է աշխարհի տարբեր երկրներում բնակվող հայությանը` ակտիվորեն մասնակցելու արշավին և նպաստելու Լեռնային Ղարաբաղի խաղաղության և անկախության վերջնական և արդարացի ամրապնդմանը:
«Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի վերջին հարձակումները Հայաստանի և Լեռնային Ղարաբաղի սահմանների ուղղությամբ վատթարագույնն էին այս քսան տարիների ընթացքում: Դրանք տասնյակ մարդկանց կյանքեր են խլել և սպառնում են նոր պատրերազմ սկսել»,- նշվում է Հայ դատի հանձնախմբի հաղորդագրությունում:
Մասնավորապես կոչ է արվում նամակներ հղել ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Ջեյմս Ուորլիքին, Իգոր Պոպովին և Պիեռ Անդրյուի` հորդորելով նրանց անհապաղ քայլեր ձեռնարկել կանգնեցնելու Ալիևին Կովկասում նոր պատերազմ հրահրելուց, որը կորուստների և ավերածությունների կհանգեցնի տարածաշրջանի բոլոր ժողովուրդների մոտ:
Ավելին, պետք է խրախուսել ընկերներին և ընտանիքի անդամներին նույնն անել: Առաջարկվում է Թվիթեր սոցիալական ցանցում, հղում կատարելով ՄԽ համանախագահ, ԱՄՆ դեսպան Ջեյմս Ուորլիքին (@AmbJamesWarlick), կոչ անել կանգնեցենել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի ագրեսիան: Ապա այդ հաղորդագրությունը տարածել #STOPALIYEV հեշթագով:
Հայ դատի ԱՄՆ հանձնախմբի ֆեյսբուքյան էջից Ֆեյսբուք, Ինսթագրամ սոցցանցերում ակտիվորեն տարածել #STOPALIYEV լուսանկարը` #STOPALIYEV #NKpeace #Nkfreedom հեշթագերով: Եվ վերջապես, LinkedIn-ում իրենց հանրագրերը (ստատուսները) վերախմբագրել Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության մասին խաղաղության կոչ անող հաղորդագրություններով:

Американская группа «Ай Дата» инициировала в соцсетях кампанию #STOPALIYEV
С целью остановить агрессию Азербайджана в отношении Армении и Нагорного Карабаха американская группа «Ай Дата» инициировала в ведущих социальных сетях кампанию #STOPALIYEV.
Как сообщает Арменпресс, американская группа «Ай Дата» (ANCA) обратилась с призывом к армянам всего мира активно участвовать в этой кампании, чтобы содействовать установлению мира и укреплению
независимости Нагорного Карабаха.
«Последние нападения президента Азербайджана на границы Армении и Нагорного Карабаха были самыми ужасными за эти 20 лет. Они унесли
десятки человеческих жизней и угрожают началом новой войны», – отмечается в сообщении ANCA.
Организаторы кампании призывают направлять письма сопредседателям Минской группы ОБСЕ Джеймсу Уорлику, �?горю Попову и Пьеру Андре, призывая их предпринять шаги, чтобы остановить Алиева и предотвратить развязывание новой войны, которая чревата потерями и разрушениями для всех народов этого региона.
Предлагается также в социальной сети Twitter со ссылкой на (@AmbJamesWarlick) американского сопредседателя МГ ОБСЕ Джеймса Уорлика призвать остановить агрессию со стороны президента Азербайджана �?льхама Алиева, а потом распространить это сообщение с хештэгом #STOPALIYEV.