Մեկնարկում են «Սփյուռք» ամառային դպրոց ծրագրի սփյուռքահայ երիտասարդ առաջնորդների, լրագրողների, երգ ու պարի ուսուցիչների դասընթացները
Հուլիսի 22-ին, ժամը 16:00-ին «Մոսկվա» կինոթատրոնի կապույտ դահլիճում տեղի կունենա «Սփյուռք» ամառային դպրոց ծրագրի շրջանակներում երիտասարդ առաջնորդների, լրագրողների և երգ ու պարի ուսուցիչների դասընթացների հանդիսավոր բացումը:
Մասնակիցներին կողջունեն ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը, Երիտասարդ առաջնորդների դպրոցի ղեկավար Արտակ Շաքարյանը, ԵՊՀ ժուռնալիստիկայի ֆակուլտետի դեկան Նաղաշ Մարտիրոսյանը:
Ներկաները կդիտեն «Վանա ծովուն արշալույսը» ֆիլմը, որի ստեղծման պատմությունը կներկայացնեն սցենարիստներ Արմեն և Արեն Վաթյանները, ռեժիսոր Վահան Ստեփանյանը և գլխավոր դերակատար Կարեն Ջհանգիրյանը:

Стартуют курсы молодых лидеров армянской Диаспоры, журналистов, педагогов пения и танцев
В синем зале кинотеатра «Москва»  22 июля в 16:00 состоится торжественное открытие курсов молодых лидеров армянской Диаспоры, журналистов, педагогов пения и танцев, проходящих в рамках летней ш
Участников приветствуют министр Диаспоры РА Грануш Акопян, руководитель школы молодых лидеров Артак Шакарян, декан факультета журналистики ЕГУ Нагаш Мартиросян.
Присутствующие просмотрят фильм «Рассвет над Ванским морем», историю создания которого представят сценаристы Армен и Арен Ватяны, режиссер Ваган Степанян и исполнитель главной роли Карен Джаангирян.