Մեկնարկում են «Սփյուռք» ամառային դպրոց ծրագրի սփյուռքահայ երիտասարդ առաջնորդների, լրագրողների, երգ ու պարի ուսուցիչների դասընթացները
Հուլիսի 22-ին, ժամը 16:00-ին «Մոսկվա» կինոթատրոնի կապույտ դահլիճում տեղի կունենա «Սփյուռք» ամառային դպրոց ծրագրի շրջանակներում երիտասարդ առաջնորդների, լրագրողների և երգ ու պարի ուսուցիչների դասընթացների հանդիսավոր բացումը:
Մասնակիցներին կողջունեն ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը, Երիտասարդ առաջնորդների դպրոցի ղեկավար Արտակ Շաքարյանը, ԵՊՀ ժուռնալիստիկայի ֆակուլտետի դեկան Նաղաշ Մարտիրոսյանը:
Ներկաները կդիտեն «Վանա ծովուն արշալույսը» ֆիլմը, որի ստեղծման պատմությունը կներկայացնեն սցենարիստներ Արմեն և Արեն Վաթյանները, ռեժիսոր Վահան Ստեփանյանը և գլխավոր դերակատար Կարեն Ջհանգիրյանը:

Courses for young Diaspora Armenian leaders, journalists, singing teachers and dance instructors kicking off as part of “Diaspora” Summer School Program
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2014/07/logo-glxavor.jpg)
The solemn opening ceremony for the courses for young Diaspora Armenian leaders, journalists, as well as singing teachers and dance instructors will kick off as part of the “Diaspora” Summer School Program at the Blue Hall of Moscow Cinema on July 22 at 16:00.
The participants will be greeted by RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan, director of the School for Young Leaders Program Artak Shakaryan and Dean of the Faculty of Journalism at Yerevan State University Naghash Martirosyan.
Before the screening of the film Sunrise over Lake Van, screenwriters Armen and Aren Vatyan, director Vahan Stepanyan and leading actor Karen Jhangiryan will present how the film was created.