ԱԳ նախարարն ամերիկահայ բարերարին հանձնեց «Անանիա Շիրակացի» մեդալը
Հուլիսի 3-ին ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունեց ամերիկահայ բարերարներ Հակոբ և Վերոնիկա Կոյումջյաններին:
Ողջունելով հյուրերին` նախարար Նալբանդյանը շնորհակալություն հայտնեց Հայրենիք-սփյուռք կապերի ամրապնդման, հայապահպանության գործում ավանդի, «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի ծրագրերին օժանդակելու համար ու Հակոբ Կոյումջյանին հանձնեց ՀՀ Նախագահի որոշմամբ նրան շնորհված «Անանիա Շիրակացի» մեդալը:
Նախարար Նալբանդյանը երախտագիտություն հայտնեց` ՀՀ արտգործնախարարությանը, Նյու Յորքում ՄԱԿ-ում ՀՀ մշտական ներկայացուցչությանը, Վաշինգտոնում ՀՀ դեսպանությանը ցուցաբերած աջակցության համար, տեղեկացնում են ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից:

Министр �?Д вручил армянскому благотворителю из Америки медаль «Анания Ширакаци»
Министр �?Д Эдвард Налбандян 3 июня принял армянских благотворителей из  Америки Акопа и Веронику Коюмджянов.
Приветствовав гостей, министр Налбандян выразил им благодарность за укрепление связей Родина-Диаспора, вклад в дело сохранения армянства, содействие программам Общеармянского фонда «Айастан» и вручил Акопу Коюмджяну присужденную ему решением Президента РА медаль «Анания Ширакаци».
Министр Налбандян выразил благодарность за содействие, оказанное Министерству иностранных дел РА, постоянному представительству РА в ООН в Нью-Йорке, посольству РА в Вашингтоне, сообщает пресс-служба М�?Д РА.