Ջենիֆեր Լոպեսը Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության բացմանը մասնակցել է հայ ոսկերիչների պատրաստած զարդերով
Ինչպես գրում է 168.am-ը, աշխարհահռչակ երգչուհի Ջենիֆեր Լոպեսը Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության բացմանը առաջնության պաշտոնական հիմնը կատարելու ժամանակ կրել է «Եփրեմ» հայկական նշանավոր ընկերության հայ ոսկերիչների պատրաստած զարդերը: Լիբանանում գործող և Միջին Արևելքում և ԱՄՆ-ում հայտնի «Եփրեմ» ոսկերչատունն աչքի է ընկնում իր նրբաճաշակ ու բարձրաշխարհիկ զարդերով, որոնք տարբեր ժամանակներում կրել և գովազդել են նշանավոր մարդիկ: Այս տարի ԱՄՆ-ում անցկացված քանթրի երաժշտության՝ CMT Music Awards մրցանակաբաշխությանը «Եփրեմի» վարպետների զարդերով էր ներկայացել ամերիկացի հայտնի երգչուհի, քանթրի ոճի հեղինակ-կատարող Միրանդա Լամբերտը:
Իսկ անցյալ տարի «Եփրեմ» ոսկերչատան «Խաչքար» անվանմամբ ոսկյա և ադամանդակուռ ապարանջանը հայտնվել էր Շառլ Ազնավուրի դաստակին, որով հայտնի երգիչը կոչ էր անում գնել հայ վարպետների պատրաստած զարդը, որի վրա «Եփրեմ» ոսկերչատան դիզայներները պատառիկներ են դրոշմել հայկական մշակույթից՝ խաչքար, հայոց այբուբենը, իսկ ապարանջանի ետնամասում՝ Վիլյամ Սարոյանի՝ հայ ժողովրդին վերաբերող երկտողերից: Ոսկերչատան վերջին շրջանի ամենահայտնի գործերից նշված ապարանջանի արտադրությունը նաև բարեգործական նպատակ ունի. ոսկերչատան սեփականատերերը որոշել են յուրաքանչյուր վաճառված ապարանջանի գումարի 5 %-ը հատկացնել սփյուռքում գործող հայկական դպրոցներին:
1964-ին Լիբանանում Եփրեմ Շխրդմյանի հիմնած ոսկերչատունն այսօր ղեկավարում են նրա ընտանիքի երկրորդ սերնդի անդամները՝ Ժան և Լյուդվիգ Շխրդմյանները՝ իրենց քրոջ՝ Վիրնայի և հոր հետ: Դասական ոճի «Խաչքար» ապարանջանն անցյալ տարի Հայաստանում ներկայացվել է նաև «Երևան շոու- 2013» ոսկերչության ցուցահանդեսին. զարդ-խորհրդանիշն ունի կանացի և տղամարդու տարբերակներ:
Իսկ Ջենիֆեր Լոպեսը Սան Պաուլոյի «Կորինտիանս» մարզադաշտում կրել է «Եփրեմի» ժամանակակից ոճի զարդերից, որոնք ընդգծում են երգչուհու ոճը:

Дженнифер Лопес участвовала в церемонии открытия первенства мира по футболу в украшениях, изготовленных армянскими ювелирами
Как сообщает 168.am, всемирно известная певица Дженнифер Лопес при исполнении официального гимна на церемонии открытия первенства мира по футболу была в украшениях, изготовленных армянскими ювелирами известной фирмы «Епрем». Функционирующий в Ливане и известный на Среднем Востоке и в США ювелирный дом «Епрем» отличается прекрасными украшениями, которые в разное время носили и рекламировали известные люди.  На состоявшемся в этом году в США конкурсе CMT Music Awards музыки кантри в украшениях формы «Епрем» выступала известная американская певица Миранда Ламберт.
А в прошлом году золотой браслет с бриллиантовой инкрустацией «Хачкар» ювелирного дома «Епрем» оказался на запястье Шарля  Азнавура – известный певец призывал покупать украшения, изготовленные армянскими мастерами, который дизайнеры инкрустировали фрагментами армянской культуры – хачкар, армянский алфавит, а на внутренней части – строки Вильяма Сарояна, адресованные армянскому народу. Производство указанного браслета преследует также благотворительную цель: владельцы ювелирного дома решили 5% от выручки за каждый проданный браслет выделить функционирующим в Диаспоре армянским школам.
Основанный в 1964 году в Ливане Епремом Шхрдмяном ювелирный дом сегодня возглавляют представители второго поколения семьи Жан и Людвиг Шхрдмяны со своей сестрой Вирной и отцом. Браслет классического стиля «Хачкар» в прошлом году демонстрировался также на ювелирной выставке «Ереван шоу-2013»: украшение-символ имеет также дамский и мужской варианты.
А Дженнифер Лопес на стадионе «Коринтианс» Сан Пауло была в украшениях «Епрем» современного стиля, которые подчеркивали стиль певицы.