Մոնակոյի իշխան Ալբերը ողջ երեկո խոսում էր Հայաստանի պատմության ու մշակույթի մասին. Հասմիկ Պապյան
Հայ օպերային երգչուհի, աշխարհահռչակ սոպրանո Հասմիկ Պապյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրառում է կատարել, որ «Նորմա» օպերայի պրեմիերայից հետո, Մոնակոյի իշխան Ալբերը ողջ երեկոյի ընթացքում հիացած խոսել է Հայաստանի պատմության եւ մշակույթի մասին։
«Մոնտե Կառլոյում, «Նորմա» օպերայի պրեմիերայից հետո, Մոնակոյի Իշխան Ալբերի հետ:
Ամբողջ երեկո նա խոսում էր Հայաստանի պատմության, մշակույթի և իր հայ բարեկամների մասին: Այնքա՜ն բան գիտեր մեր երկրի մասին… անսահման տպավորիչ էր…»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ գրել է Պապյանը:
Հասմիկ Պապյանը հայ օպերային երգչուհի է, աշխարհահռչակ սոպրանո: Նա ապրում է Վիեննայում: Ամուսինը Կոնրադ Կուեյնն է՝ Մյունհենի օպերայի և Ավստրիայի պետական դրամատիկական թատրոնների թատերագիր:

Armenian opera singer, world famous soprano Hasmik Papyan posted the following comment on her Facebook page, stating that Monaco’s Prince Albert talked about Armenian history and culture the whole evening after the premiere of the opera “Norma”:
“At Monte Carlo, after the premiere of the opera “Norma”, with Monaco’s Prince Albert. He talked about Armenia’s history, culture and his Armenian friends the whole evening. He knew so much about our country! It was very impressive…”-Papyan wrote, according to “ArmenPress”.
Hasmik Papyan is a world famous Armenian soprano. She lives in Vienna and is married to Konrad Kuhn, who is a playwright for the Munich Opera and the state dramatic theaters of Austria.