Մշակութային միջոցառումներ «Նոր Ջուղայի օրեր» ծրագրի շրջանակներում
Մայիսի 24-ին, ժամը 19:00-ին Առնո Բաբաջանյան համերգասրահում տեղի կունենա ՀՀ սփյուռքի նախարարության, Սպահանի հայոց թեմի թեմական խորհրդի և Երևանի Մեսրոպ Մաշտոցի անվան Մատենադարանի համատեղ նախաձեռնությամբ Երևանում անցկացվող «Նոր Ջուղայի օրեր» ծրագրի եզրափակիչ միջոցառումը:
Ողջույնի խոսքով հանդես կգան ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը, ՀՀ-ում ԻԻՀ դեսպան Ն. Գ. Մոհամմադ Ռեյիսին, Սպահանի Հայոց թեմի առաջնորդ Տեր Բաբկեն եպս. Չարյանը:
Կցուցադրվի Նոր Ջուղայի հայ համայնքին և Սբ. Ամենափրկիչ եկեղեցու պատմությանը նվիրված ֆիլմ:
Ելույթ կունենան Սպահանի «Կոմիտաս» երգչախումբը և Աննա Մայիլյանը:
Առնո Բաբաջանյան համերգասրահի ճեմասրահում կգործի «Նոր Ջուղայի հայ համայնքն անցյալի և ներկայի խաչմերուկներում» խորագրով ցուցահանդես:
Կներկայացվեն հայտնի նորջուղայեցիների և Սուրբ Ամենափրկիչ եկեղեցու հոգևոր հայրերի կենսագրությունները, լուսանկարներ, Նոր Ջուղայի մասին գրքեր, թերթեր և ամսագրեր, արխիվային այլ նյութեր:

Культурные мероприятия в рамках программы «Дни Новой Джуги»
В концертном зале «Арно Бабаджанян» 24 мая в 19:00 состоится завершающее мероприятие программы «Дни Новой Джуги», проходящей в Ереване по совместной инициативе Министерства Диаспоры РА, епархиального совета армянской епархии �?сфагана и Ереванского Матенадарана им. Месропа Маштоца.
С приветственной речью выступят министр Диаспоры РА Грануш Акопян, посол �?Р�? в РА Его Превосходительство Мохаммад Рейиси, предстоятель армянской епархии �?сфагана епископ Бабкен Чарян.
Будет продемонстрирован фильм, посвященный армянской общине Новой Джуги и истории церкви Св. Всеспаситель.
Выступят хор «Комитас» из �?сфагана и Анна Маилян.
В вестибюле концертного зала «Арно Бабаджанян» будет действовать выставка «Армянская община Новой Джуги на перекрестках прошлого и настоящего».
Будут представлены биографии, фотографии известных норджугинцев и духовных отцов церкви Святой Всеспаситель, книги, газеты и журналы, другие архивные материалы о Новой Джуге.