Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հայրապետական տնօրինությամբ կատարվել են Մայր Աթոռ Ս. Էջմիածնի միաբանների և նորաօծ քահանաների նշանակումներ
Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հայրապետական տնօրինությամբ կատարվել են Մայր Աթոռ Ս. Էջմիածնի միաբանների և նորաօծ քահանաների նշանակումներ:
Հոգեշնորհ Տ. Հուսիկ աբեղա Սմբատյանը, ազատվելով Մայր Աթոռի Տեղեկատվական համակարգում ստանձնած իր պարտականություններից, կոչվել է ուսման Վիեննայի Կաթոլիկ համալսարանում, Հոգեշնորհ Տ. Անդրանիկ աբեղա Գևորգյանը, ազատվելով Մայր Աթոռի Կալվածոց տեսչի պարտականություններից, իր ծառայությունը կբերի Գեղարքունյաց թեմում:
Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի Դիվանատան Ներեկեղեցական հարաբերությունների գրասենյակի գործավար-քարտուղար Արժանապատիվ Տ. Արսեն քահանա Միրզոյանն առժամյա ծառայության է նշանակվել նաև Արմավիրի թեմում` որպես այցելու հովիվ Ջանֆիդա համայնքում: Արժանապատիվ Տ. Աբել քահանա Քարտաշյանը ծառայության է կոչվել Տավուշի թեմում, Արժանապատիվ Տ. Աբգար քահանա Մարգարյանը` Արթիկի թեմում, Արժանապատիվ Տ. Ատոմ քահանա Ասատրյանը` Գուգարաց թեմում, Արժանապատիվ Տ. Համազասպ քահանա Գրիգորյանը` Կոտայքի թեմում, Արժանապատիվ Տ. Հովակիմ քահանա Հարությունյանը` Արարատյան Հայրապետական թեմում, Արժանապատիվ Տ. Փառեն քահանա Պետրոսյանը` Շիրակի թեմում և Արժանապատիվ Տ. Վահան քահանա Հեբոյանը հովվական իր ծառայությանը կբերի Սյունյաց թեմում, տեղեկացնում են Մայր Աթոռի լրատվական ծառայությունից:

Патриаршим распоряжением Католикоса Всех армян состоялись назначения конгрегатов и новопосвященных иереев Первопрестольного Святого Эчмиадзина
Патриаршим распоряжением Его Святейшества Верховного Патритарха и Католикоса Всех армян Гарегина II состоялись назначения конгрегатов и новопосвященных иереев Первопрестольного Святого Эчмиадзина.
�?нок Усик Смбатян, освобожденный от возложенных на него обязанностей в информационной службе Первопрестола, направлен на учебу в Венский Католический университет. �?нок Адраник Геворгян, освобожденный от обязанностей инспектора угодий Первопрестола, продолжит свою службу в Гегаркуникской епархии.
Секретарь-делопроизводитель канцелярии внутрицерковных отношений секретариата Первопрестольного Святого Эчмиадзина иерей Арсен Мирзоян в порядке совмещения назначен на службу также в Армавирской епархии в качестве приходящего пастыря в общине Джанфида. �?ерей Абел Карташян направлен на службу в Тавушскую епархию, иерей Абгар Маргарян – в Артикскую епархию, иерей Атом Асатрян – в Гугаркскую епархию, иерей Амазасп Григорян – в Котайкскую епархию, иерей Оваким Арутюнян – в Араратскую патриаршую епархию, иерей Парен Петросян – в Ширакскую епархию и иерей Ваан Гебоян – в Сюникскую епархию, сообщает информационная служба Первопрестола.