ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց սիրիահայերի «Զանգակներ» երգչախմբի ղեկավար Շահե Քեշիշյանին
Ապրիլի 26-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց սիրիահայերի «Զանգակներ» երգչախմբի ղեկավար Շահե Քեշիշյանին:
Հանդիպման ընթացքում Շահե Քեշիշյանը նախարարին ներկայացրեց օրեր առաջ Վրաստանում կայացած իրենց ելույթների արձագանքներն ու տպավորությունները: Թբիլիսիում շուրջ 400 հանդիսատեսի հիացմունքն ու շնորհակալությունները երգչախմբի անդամներին են փոխանցվել ծափահարությունների և «բրավո»-ների միջոցով՝ «Զանգակներ» երգչախմբի անդամներին ու կազմակերպիչներին հաղորդելով նոր ոգևորություն, նոր շունչ, նոր պատասխանատվություն՝ սկսած գործն ավելի խորացնելու և զարգացնելու համար:
ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը շնորհավորեց Շահե Քեշիշյանին՝ արձանագրած հաջողությունների ու կարճ ժամանակահատվածում վարպետանալու և գրեթե անթերի, արհեստավարժ ելույթներով հանդես գալու կապակցությամբ: Իր խոսքում նախարարը նշեց, որ սիրիահայերը բոլոր ոլորտներում գործում են մեծ պատասխանատվությամբ և մշակութային կյանքում ևս, ի դեմս «Զանգակի», գրանցում են բարձր ցուցանիշներ ու հաղթանակներ:

Министр Диаспоры РА Грануш Акопян приняла руководителя хора сирийских армян «Зангакнер» Шаге Кешишяна
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2014/04/GetThumbnail4.jpg)
Министр Диаспоры РА Грануш Акопян 26 апреля приняла руководителя хора сирийских армян «Зангакнер» Шаге Кешишяна.
В ходе встречи Шаге Кешишян представил министру реакцию и впечатления от состоявшихся на днях выступлений в Грузии. Восторг и благодарность около 400 зрителей в Тбилиси, выразившиеся аплодисментами и возгласами «Браво», придали хору «Зангак» и организаторам новое воодушевление, новое дыхание, новую ответственность углублять и развивать начатое дело.
Министр Диаспоры РА Грануш Акопян поздравила Шаге Кешишяна с достигнутым успехом, с тем, что за короткое время сумели обрести мастерство и почти безукоризненно, мастерски выступить перед зрителями. Сирийские армяне, отметила министр, во всех сферах действуют с большой ответственностью, и в культурной жизни, в лице «Зангака», добиваются высоких показателей и побед.