ՀՀ սփյուռքի նախարարությունում կկայանա Սիրիահայերի հիմնախնդիրները համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի հերթական նիստը
Ապրիլի 1-ին, ժամը 16:00-ին ՀՀ սփյուռքի նախարարությունում կկայանա Սիրիահայերի հիմնախնդիրները համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի նիստը, որը կվարի ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը (հասցե՝ Վ.Սարգսյան 26/1, 9-րդ հարկ, «Էրեբունի» սրահ):
Զեկույցով հանդես կգա ՀՀ առողջապահության նախարարի տեղակալ Վահան Պողոսյանը: Սիրիահայերի՝ գործարարության զարգացման ծրագրերը կներկայացնի ՓՄՁ ԶԱԿ տնօրեն Վարազդատ Կարապետյանը:

Inter-Departmental Commission Coordinating Syrian-Armenians’ Issues to hold session at the RA Ministry of Diaspora
On Apr. 1 at 16:00, the Inter-Departmental Commission Coordinating Syrian-Armenians’ Issues will hold a session at the RA Ministry of Diaspora. The session will be moderated by RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan (Address: 26/1 V. Sargsyan St., 9th floor, Erebuni Hall).
RA Deputy Minister of Health Vahan Poghosyan will deliver a report, and Director of the Small and Medium Enterprises Development National Center (SME DNC) Varazdat Karapetyan will present the plans for the development of Syrian-Armenians’ businesses in Armenia.