Հայաստանի և Չինաստանի կենտրոնական բանկերի միջև ստոորագրվել է համագործակցության մասին համաձայնագիր
Մարտի 27-ին ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանը Պեկինում հանդիպում ունեցավ Չինաստանի Ժողովրդական բանկի նախագահ  Չոու Սյաոչուանի հետ: Քննարկվեցին երկու երկրների միջև բանկային ոլորտում համագործակցության զարգացմանն ու  խորացմանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Չինաստան կատարած այցի շրջանակներում ՉԺԲ կենտրոնական մասնաշենքում տեղի ունեցավ ՀՀ Կենտրոնական բանկի և Չինաստանի Ժողովրդական բանկի միջև համագործակցության մասին համաձայնագրի ստորագրման արարողությունը:
Պաշտոնական հանդիպմանը և ստորագրման արարողությանը ներկա էր ՉԺՀ-ում ՀՀ դեսպան Արմեն  Սարգսյանը: Այս մասին «Հայերն այսօր»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԳՆ մամլո գրասենյակից:

Chinese and Armenian Central Banks sign agreement on cooperation
On Mar. 27, Head of the RA Central Bank Artur Javadyan had a meeting with Head of the People’s Bank of China Chou Syaochuan. The sides discussed several issues on the development and deepening of cooperation in the sphere of banking.
During the visit to China, an agreement on cooperation between the RA Central Bank and the People’s Bank of China was signed in the main building of the People’s Bank of China.
RA Ambassador to the People’s Republic of China Armen Sargsyan attended the official meeting and signing ceremony, reports the RA MFA press office to “Hayern Aysor”.