Երդվյալ հակահայ, ցմահ դատապարտված Դողու Փերինչեքն ազատ է արձակվել
Թուրքիայում «Էրգենեկոն»-ի գործով ցմահ ազատազրկման դատապարտված «Աշխատավորական» կուսակցության նախագահ Դողու Փերինչեքը դատարանի որոշմամբ ազատ է արձակվել։
Թուրքիայում վարչապետ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի եւ Գյուլենի հասարակական-կրոնական շարժման առաջնորդ Ֆեթուլլահ Գյուլենի միջեւ ծայր առած հակասությունների համատեքստում դատական համակարգի կարեւոր պաշտոններից գյուլենականներին հեռացնելուց հետո իշխանությունները սկսել են ազատ արձակել «Էրգենեկոն»-ի գործով դատապարտվածներին։
Ազատ արձակվածների մեջ է նաեւ երդվյալ հակահայ գործիչ, Եվրոպայում Հայոց ցեղասպանության ճանաչման դեմ պայքարում «Թալեաթ փաշա» կազմակերպության ղեկավար, Թուրքիայի «Աշխատավորական» կուսակցության առաջնորդ Դողու Փերինչեքը։
Ազատ արձակվելուց հետո Դողու Փերինչեքը լրագրողների առաջ հանդես է եկել հայտարարությամբ՝ շեշտելով, թե արդեն ժամանակն է Թուրքիայում պայքարել կրոնական համայնքների դեմ եւ նրանց արմատախիլ անել։

В Турции освобожден приговоренный к пожизненному заключению антиармянский деятель Догу Перинчек
Председатель Рабочей партии Турции Догу Перинчек, который был приговорен к пожизненному заключению в рамках скандального дела «Эргенекон», решением суда выпущен на свободу.
После того, как в рамках противостояния между премьер-министром Турции Реджепом Тайипом Эрдоганом и лидером общественно-религиозного движения Фетуллой Гюленом власти страны уволили с важных постов в судебной системе сторонников последнего, началось освобождение  осужденных по делу «Эргенекон».
Среди освобожденных – радикальный антиармянский деятель, глава борющейся с признанием Геноцида армян в Европе организации «Талаат-паша», лидер Рабочей партии Турции Догу Перинчек. После освобождения Перинчек выступил с заявлением перед журналистами, подчеркнув, что пришло время бороться с религиозными общинами и искоренить их.