Սաքրամենթոյի Հայ Դատի Աշխատանքներուն Մեկնարկը
Սաքրամենթոյի Հայ Դատի յանձնախումբին գործունէութեան մեկնարկը կատարուեցաւ համայնքային հանդիպումով մը, որուն իրենց մասնակցութիւնը բերին նաեւ Քալիֆորնիոյ խորհրդարանի անդամներ Ատրին Նազարեան եւ Խաչօ Աշաճեան:
Մեծն Սաքրամենթոյի տարբեր շրջաններէն հայ համայնքի տարբեր տարիքի ներկայացուցիչներ ներկայ էին հաւաքին, քննելու համար հայութիւնը յուզող շարք մը հարցեր, ինչպէս նաեւ Քալիֆորնիոյ մայրաքաղաքին մէջ քաղաքական աւելի ազդեցիկ ուժ մը դառնալու կարելիութիւնները:
Հաւաքին ընթացքին, Նազարեան եւ Աշաճեան իրենց անձնական քաղաքական փորձառութիւնները բաժնեցին ներկաներուն հետ՝ շեշտելով լաւ կազմակերպուելու եւ համայնքը քուէարկութեան մղելու կարեւորութիւնը: Անոնք նաեւ 500 տոլարի նուիրատուութեամբ գործնական մասնակցութիւն բերին Սաքրամենթոյի Հայ Դատի յանձնախումբը հզօրացնելու աշխատանքին:
«Մեր նպատակն է քաջալերել եւ ոգեւորել ներկաները, որպէսզի մեր ձայնը կարելի ըլլայ աւելիով հասանելի դարձնել քաղաքական պաշտօնատարներուն», յայտնեց Սաքրամենթոյի Հայ Դատի յանձնախումբի ատենապետ Կարօ Մանճիքեան:
Ելոյթ ունեցան նաեւ վարչութեան անդամներ Լիլիթ Մովսիսիեան, Թետ Դուրեան եւ Հրակ Կիտցինեան՝ խօսելով Հայ Դատի իրագործումներուն եւ գալիք աշխատանքներուն մասին, սկսելով Հայկական Ցեղասպանութեան թիւ 227 բանաձեւի վաւերացումէն, հասնելով մինչեւ Հայաստանի ու Արցախի համար տնտեսական օժանդակութեանց ապահովումը:

The Armenian National Committee of Sacramento launched its activities with a meeting with members of California State Assembly Adrin Nazarian and Khacho Ashadjian.
The meeting brought together members of the Armenian community from all walks of life to discuss several issues of national concern and the opportunities to become a more influential political force in the capital of California.
During the meeting, Nazarian and Ashadjian shared their experiences in the political field and underlined the importance of organizing the community efficiently and encouraging the members of the community to vote. They also donated 500 dollars to reinforce the Armenian National Committee of Sacramento.
˝̋Our goal is to encourage the gathered to have politicians hear our voices,˝̋ said Chairman of the Armenian National Committee of Sacramento Garo Manjigian.
Among other speakers were members of the Armenian National Committee Lilit Movsisyan, Ted Durian and Hrag Gitsinian, who talked about the Armenian National Committee’s achievements and future programs, starting from ratification of Armenian Genocide Resolution 227 and ending with the assurance of economic assistance to Armenia and Artsakh.