Վրաստանի նախագահն այցելել է էջմիածին եւ հանդիպել բանակային տարիների իր ընկերոջը
Երկօրյա պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած Վրաստանի նախագահ Գիորգի Մարգվելիշվիլին այցելել է Էջմիածին եւ հանդիպել բանակային տարիների իր ընկերոջը` Ռոբերտ Աբրահամյանին: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, նախագահը facebook-ի պաշտոնական էջում տեղադրել է հանդիպման լուսանկարներն ու թողել գրառում, որ շատ երջանիկ է հին ու հարազատ ընկերոջը կրկին հանդիպելու համար:
Նախագահը գրել է, որ Ռոբերտ Աբրահամյանի հետ պատահական ծանոթացել է փողոցում՝ Էջմիածնի զորամասում ծառայելու ժամանակ, և մինչ օրս նրանք ընկերական հարաբերությունների մեջ են: Վրաստանի նախագահի խոսքով՝ նա չէր կարող չայցելել իր վաղեմի ընկերոջը, ով ժամանակին վեց ամիս իրեն խնամել է սեփական տանը: Իր էջում նախագահը գրել է, որ հայ-վրացական հարաբերությունները պատմական են եւ այդ պատմական հարաբերությունների լավագույն արտացոլանքն իր ու Ռոբերտի ընկերությունն է:
Հանդիպմանը  Ռոբերտ Աբրահամյանը նշել է, որ ընտանիքում շատ երջանիկ ու հպարտ էին, երբ Մարգվելիշվիլին ընտրվեց նախագահ:
«Երբ կինս ասաց, որ Մարգվելիշվիլին եկել է Հայաստան, շատ ուրախացա: Իսկ երբ մեզ հայտնեցին, որ նա ցանկություն է հայտնել այցելել մեզ, հուզվեցի: Մենք անհամբերությամբ սպասում էինք այս այցին»,- հանդիպմանն ասել է Ռոբերտ Աբրահամյանը:
Աբրահամյանների ընտանիքը զբաղվում է երաժշտությամբ: Ռոբերտ Աբրահամյանը մի քանի երաժշտական գործիքի է տիրապետում եւ աշխատում է Էջմիածնի Մակար Եկմալյանի անվան երաժշտական դպրոցում:

President of Georgia visited Etchmiadzin and met his longtime friend from the army
During the two-day official visit to Armenia, President of Georgia Giorgi Margvelashvili visited Etchmiadzin and met with his friend from the army, Robert Abrahamyan. According to “ArmenPress”, the President posted photos of his meeting on his Facebook page and left a comment stating that he was very happy to have met an old friend of his.
The President wrote that he met Robert Abrahamyan by accident during his military service at the military unit in Etchmiadzin and they have been friends ever since. According to the Georgian President, he simply had to visit his longtime friend, who had taken care of him for six months. On his Facebook page, the President wrote that the Armenian-Georgian relations are historic and the best reflection of those historic ties is seen in his friendship with Robert.
During the meeting, Robert Abrahamyan mentioned that he and his family were very happy and proud when they found out that Margvelishvili had been elected President.
“I was very happy when my wife told me that Margvelishvili has arrived in Armenia. When I was told that the President wanted to meet us, I got emotional. We had been waiting for this visit,” said Robert Abrahamyan during the meeting.
The Abrahamyans are musicians. Robert Abrahamyan plays several instruments and works at Makar Yekmalyan Music School in Etchmiadzin.