Դեսպան Հովհաննիսյանն իր հավատարմագրերը հանձնեց Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության նախագահին
Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության դեսպան Վահան Հովհաննիսյանին ընդունեց երկրի նախագահ Յոահիմ Գաուկը՝ հավատարմագրերի հանձնման կապակցությամբ:
«Բելեվյու» նախագահական պալատում տեղի ունեցած առանձնազրույցի ժամանակ նախագահ Գաուկը և դեսպան Հովհաննեսյանը քննարկեցին երկու երկրների միջև ընթացող դինամիկ քաղաքական երկխոսության, միջազգային կազմակերպություններում համագործակցության սերտացման, գիտակրթական և մշակութային կապերի առավել զարգացման, իրավապայմանագրային դաշտի ընդլայնման և առևտրատնտեսական հարաբերությունների զարգացմանն առնչվող մի շարք հարցեր:
Շնորհավորելով դեսպանին՝ նախագահ Գաուկը հույս հայտնեց, որ Վահան Հովհաննիսյանն իր փորձը և գիտելիքները կներդնի՝ ի նպաստ հայ-գերմանական հարաբերությունների զարգացման:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ ՀՀ դեսպանը վստահեցրեց, որ ինքը ջանք չի խնայի երկկողմ հարաբերությունների խորացման և ամրապնդման ուղղությամբ, տեղեկացնում են ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից:

Посол Ованнисян вручил верительные грамоты президенту Федеративной Республике Германии
Президент Федеративной Республики Германия �?оахим Гаук принял посла Армении Ваана Ованнисяна по случаю вручения им своих Верительных грамот.
Во время встречи наедине, состоявшейся в президентском дворце «Белевью», президент Гаук и посол Ованнисян обсудили динамичный политический диалог между двумя странами, ряд вопросов, касающихся укрепления сотрудничества в рамках международных организаций, развития научно-образовательных и культурных связей, расширения договорно-правового поля и развития торгово-экономических отношений.
Поздравив посла, президент Гаук выразил надежду на то, что Ваан Ованнисян приложит свой опыт и знания на благо развития армяно-германских отношений.
Поблагодарив за прием, посол РА заверил, что не пожалеет усилий для углубления и укрепления двусторонних отношений, сообщает пресс-служба М�?Д РА