Իսրայելը պարգևատրել է հայ բժշկին` Հոլոքոստի ընթացքում հրեաներին փրկելու համար. պարգևը ստացել է երգչուհի Աննա Խաչատրյանը
Հայ ռազմական բժիշկ Հարություն Խաչատրյանը հետմահու պարգևատրվել է հրեական Յադ Վաշեմ թանգարան-ինստիտուտի Աշխարհի արդարակյացներ մրցանակով, հայտնում է Massis Post-ը:
Հայաստանում Իսրայելի դեսպան Շմուել Մեյրոմը և Հայաստանում Իսրայելի պատվո հյուպատոս Աշոտ Շահմուրադյանը Հարություն Խաչատրյանի մեդալը հանձնել են նրա թոռնուհուն` երգչուհի Աննա Խաչատրյանին:
Աղբյուրը նշում է, որ Խաչատրյանների ընտանիքը պարգևատրվել է դեռ անցած տարի, միջոցառմանը ներկա են եղել նաև ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը և Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի տնօրեն Հայկ Դեմոյանը:

Israel awards Armenian doctor for saving Jews during the Holocaust, singer Anna Khachatryan receives the award
Armenian military doctor Harutyun Khachatryan has received the posthumous “Righteous Among the Nations” Award of the Yad Vashem Museum-Institute of Israel, reports Massis Post.
Israel’s Ambassador to Armenia Smuel Meirom and Armenia’s Honorary Consul in Israel Ashot Shahmuradyan presented Harutyun Khachatryan’s medal to his granddaughter, singer Anna Khachatryan.
According to the source, the Khachatryans’ award was announced during an event attended by RA President Serzh Sargsyan and Director of the Armenian Genocide Museum-Institute Hayk Demoyan last year.