Ֆրանսիայի հայկական կազմակերպությունների ամենամյա ընթրիքին ներկա կլինի երկրի արդարադատության նախարարը
Ֆրանսիայի հայկական կազմակերպությունների համակարգող խորհուրդը հունվարի 29-ին Փարիզում կանցկացնի իր ամենամյա ընթրիքը՝ Ֆրանսիայի կառավարության ներկայացուցչի, հանրապետության ընտրված պաշտոնյաների եւ այլ բարձրաստիճան անձանց ներկայությամբ: Այդ մասին գրում է ֆրանս-հայկական «Nouvelles d’Arménie» ամսագիրը:
Ամենամյա ընթրիքի պատվավոր հյուրերը կլինեն Ֆրանսիայի արդարադատության նախարար Քրիստին Տոբիրան, ֆրանսիացի քաղաքական լրագրող, փիլիսոփա եւ գրող Բեռնար Անրի Լեւին, աշխարհահռչակ  շանսոնյե եւ Հայաստանի դեսպան Շառլ Ազնավուրը: Միջոցառման ընթացքում Ֆրանսիայի հայկական կազմակերպությունների համակարգող խորհուրդը կազդարարի  «2015թ.՝ ցեղասպանության հարյուրամյակ» ծրագրի մեկնարկը: Ընթրիքը տեղի կունենա «Salons Hoche»-ի սրահներից մեկում:

France’s Minister of Justice to attend annual banquet of the Coordinating Council of Armenian Organizations of France
On Jan. 29, a French government official, as well as elected deputies of France and other high-ranking officials will attend the annual banquet of the Coordinating Council of Armenian Organizations of France, reports the French-Armenian Nouvelles d’Arménie.
The guest of honor will be French Minister of Justice Kristin Tobira, French political journalist, philosopher and writer Bernard Henri Levi and world renowned singer, Armenia’s Ambassador Charles Aznavour. During the event, the Coordinating Council of Armenian Organizations of France will announce the launch of the 2015 Genocide Centennial Program. The dinner will be held at one of the halls of Salons Hoche.