Հրանտ Դինքի սպանության գործով ձերբակալվել է Յասին Հայալի եղբայրը
«Ակօս» թերթի հայազգի խմբագրապետ Հրանտ Դինքի սպանության առնչությամբ 18 կասկածյալների գործը դարձյալ քննելու շրջանակներում ձերբակալվել են կասկածյալ Յասին Հայալի եղբայրը՝ Օսման Հայալը, և Զեյնել Աբիդին Յավուզը։
Նրանց նախ ձերբակալել են, ինչից հետո դատարանը կալանավորելու մասին որոշում է կայացրել։
Երբ ձերբակալվածներին նստեցրել են մեքենա՝ կալանավայր տանելու նպատակով, մեքենաներից մեկին մոտեցել է Հայալի հայրը, և հայտնել, որ ուզում է որդուն գումար փոխանցել։ Ոստիկանները, սակայն, թույլ չեն տվել։
Հնարավոր է, որ ձերբակալվածներին կտեղափոխեն Ստամբուլ՝ ցուցմունք տալու։
Երեկ Ստամբուլում տեղի էր ունեցել Դինքի ընկերների բողոքի ակցիան՝ սպանության պատվիրատուներին բացահայտելու պահանջով, որի ընթացքում մասնակիցները հայտարարել էին, թե Դինքի սպանությունը 1915թ.-ի շարունակությունն է։

Yasin Hayal’s brother arrested in relation to Hrant Dink’s murder
Osman Hayal, brother of Yasin Hayal who is suspected of the murder of Editor-in-Chief of Agos Weekly Hrant Dink, as well as Zeynel Abidin Yavuz have been arrested within the scope of the reexamination of the case of the 18 suspects connected to the murder of Hrant Dink.
After their arrest, the court ruled to detain them.
When the arrested were being sat down in the car, Hayal’s father approached one of the cars and said he wanted to transfer an amount of money to his son, but the policemen didn’t allow him.
The arrested might be moved to Istanbul to testify.
Yesterday Dink’s friends held a protest in Istanbul with the demand for revelation of those who had ordered the assassination and announced that Dink’s murder is the continuation of 1915.